Skocz do zawartości

[ebike] Specialized Turbo levo comp Carbon -opinie? ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dojechałem do 4000km na drugiej kasecie GX.... i zmieniłem kasetę na nową X01 , nawiasem pisząc..., wygląda zaiscie 🤘

Kaseta GX wygląda jak jakiś tani ulep porównując do X01, tarcze w GX są jakby wycinane na prasie przez chińskiego inżyniera z kawałka blachy i później nitowane stalowym kołkami do siebie w jedną całość... GX pracuje głośno, ciągle go słychać przerzucanie łańcucha nie zawsze jest takie samo, średnio 800zł za kasetę GX to sporo kasy, ale nie warto bo wolałbym od razu mieć X01 za te 1300zł i by zadowolony jak teraz obecnie. 

Jeśli, okaże się, że kaseta X01 wytrzyma porównywalnie tyle samo co poprzednie GX czyli max 2000km gdzie po 1500km już łańcuch potrafił przeskoczyć bez praktycznie żadnego zużycia łańcucha X01 (bo taki komplet jeździł na drugiej kasecie GX)..., to już nie wiem co zrobię, chyba przejdę na jakieś tanie budżetowe NX czy PG czy co tam Sram ma w ofercie na bębenek XD w cenie 400zł..., nawet 10-50T, bo bez 52T jakoś się obejdzie... 

 

X01 to zaista seria Srama, patrząc na łańcuch w moim przypadku, jak kaseta? Okaże się w praniu 🤘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy wyżej o funkcji blokady roweru (Blokada Systemu) z pozycji aplikacji...

Pojawiła mi się ta funkcja w apce ale nie zam kodu PIN, nie mogę również zmienić bo nigdy takiego pinu nie zakładałem. W supporcie piszą aby wejść na konto i tam odszukać, ale nawet tam nic nie ma... 

Skąd wziąć PIN? 

Screenshot_20240701-105535.png

Screenshot_20240701-105531~2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Zjeżdżałem z góry - 1100 mnpm. I prawdopodobnie klocki hamulcowe się przegrzały, ponieważ teraz jak hamuje to z tyłu piszczy jak w starej Wołdze. Tarcze są OK. Czy możecie mi polecić bardzo dobre klocki, które zniosą więcej niż wsadzone przez Speca ? Tarcze mam Magury - wymieniłem z tych co były fabryczne i spisują si elegancko. Żadnych śladów przegrzania. Przy okazji - czy jest sens wymieniać zaciski ? Kiedyś pytałem i powiedzieli, że nie bo zaciski Magury są takie same jak te co mam założone oryginalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spec nie wsadzał klocków.  Klocki , jeśli heble są magury , wsadziła magura. Na 99% są to podstawowe seryjne. 

Wszystkie wersje klocków magury to różne mieszanki typu żywicznego. 

Zamiast tego ludzie pakują klocki metaliczne innych firm.

Jaki obecnie jest zestaw hamulce/zaciski/tarcze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Oryginalnie były tarcze Sramowskie - Centerline. Wymieniłem je na Magury MDR-P. Hamulce to Sram Code RS. Klocki...nie wiem jakie. Same hamulce, przynajmniej w moim mniemaniu są dobre-wystarczające. Przeglądając sieć znalazłem Galfery - fioletowe. Np do tyłu. Przód zielone...? Nie jestem zawodowcem. Zależy mi tylko na tym aby następnym razem nie doszło do sytuacji , kiedy po ostygnięciu zaczną piszczeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje oryginalne klocki mam cały czas od nowości a obecnie nalatane 4800km i dalej hamują bardzo dobrze. 

ORY tarcze Sram które brzęczały jak wiatr zawiał to grały jak piła w tartaku, wpadały w taki rezonans że względu słabej sztywności na boki, więc wymieniałem na Magura pływające czarne. Po około 100-200km po górach po ciężkich zjazdach po kamieniach/nierównościach, Magury zaczęły stukać bo nity dostały dużego luzu, i efekt nakrętek we wiaderku, stukały non-stop oprócz momentów jak hamowałem, była masakra bo tarcza na pałąku dostały bardzo dużego luzu. Wróciłem do ory sram ów i mam spokój. 

Odnośnie piszczenia ory klocków Sram, to są metaliczne i bardzo twarde, jakieś inne są zapewne lepsze, ale u mnie po każdym ostrym hamowaniu w górach piszczą przez chwilę, ale piszczenie przechodzi po kilku następnych hamowaniach następnego dnia albo jak wyjmę klocki i wytrę powierzchnię klocków od strony tłoczków jak i same tłoczki. Ważne aby nie zamienić klocków stronami. 

Piszczenie mija, a wyraźne szuranie podczas hamowania to normalne zjawisko mając klocki metaliczne. 

Edytowane przez Millerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisk był gorący jak diabli. To prawie normalne. Ale piszczenie nie mija. Teraz to wstyd hamować bo kupę hałasu generuje. Tarcze są spoko. Producent tłumaczył, że będa delikatne luzy na nich i faktycznie są. To akurat mi nie przeszkadza. Klocki zapewne są przypalone. Shimano ma ciekawe rozwiązanie z radiatorami. Szkoda, że inni tego nie robią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza "pływająca" nie jest zespolona z palakiem na sztywno, ma i musi być delikatny luz. Inaczej nie nazywalaby się pływająca. Niestety ten fabryczny luz na tych nitach ustalajacych zrobił się u mnie znacznie większy i nie do zniesienia, stukał cały rower tak się ten dźwięk rozchodził po rowerze, jak nie dokręcone luźne elementy,  Dlatego te akurat Magury, stukajace, luźne tarcze na pałąku, u mnie wyleciały...

Wracając do tematu, u mnie zapewne też wszystko było gorące wielokrotnie, to normalne.

Nie wiem na ile było gorące ale patrząc na tarcze które mają ślady przegrzania na pałąku tuż pod powierzchnią cierną tarczy, stwierdzam że lekko nie mają a zwłaszcza przednia tarcza, bo tylna nie ma przebarwień tak dużych jak przednia. 

U mnie piszczenie przechodzi samoczynnie po następnym większym hamowaniu, bądź po czyszczeniu. Klocki ory klocki i ory tarcze siedzą dalej i hamują. 

Edytowane przez Millerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Specialized Turbo Levo Comp Alloy 2022 ma założone oryginalnie Sram metaliczne. 

Na takie proponuję też wymienić jeśli są jakieś problemy. 

U siebie mam zaraz 5000km w ory stletupie, one wytrzymują bardzo dużo, nie mam zamiaru ich wymieniać, nie mam się do czego przyczepić. 

Innych nie ma sensu kupować, tzn ja innych poza metalicznych nie kupuje. 

20240831_132030.JPG

Screenshot_20240831-131412~2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle hamulców nie używam.... 😁

Jeżdżę po terenie górzystym, kamienistym, błotnym leśnym piaszczystym. 

Drogi asfaltowe miejskie pozamiejskie używam jedynie na dojazdy do wyżej wymienionych. 

Od tych 5000km trzeba odjąć 200-300km na Magura które wyleciały bo strasznie stukały, w sensie dostały duże luzy. 

To są moje pierwsze hamulce Sram, Shimano nawet metaliczne krócej żyły, zużywały się zdecydowanie wcześniej. 

Screenshot_20240901-001354.png

Edytowane przez Millerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odnośnie hamulców - zmieniłem na zielone Galfery. Przód i tył. Niestety jako amator odczułem niesamowitą poprawę. To był dobry wybór.

Co do aktualizacji - nie wiem. Rower praktycznie odstawiony. Dla mnie za zimno, za krótkie dni a co za tym idzie brak czasu. Konserwacja i byle do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...