Skocz do zawartości

[Przerzutka tył] shimano altus problem z regulacją


hubertjarz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam rower cross evado 2, przerzutki tył shimano altus i niestety po wymianie łańcucha i haku (na zielono), przerzutki mają zakres tylko od 7 do 5 (czasem gdy przytrzymam mocniej przycisk zmiany biegów na manetce wskakuje na chwile 4)

czy problem może dotyczyć samego osprzętu, dodaje zdjęcia i spójrzcie czy to wytarcie ma związek z tym?

na zdjeciu 2 (na czerwono) zaznaczylem element, ktory sie wytarł i zamiast blokować to kręci sie dookoła..  czy to winowajca? nie pamietam juz jak powinno oryginalnie to wygladac

probowalem regulowac poprzez sruby H L, ale na nic lub po prostu jeszcze dobrze tego nie umiem

macie jakies rady? ; )

pozdrawiam

288396180_1160170311382594_5489408952141704044_n.jpg

288451854_440884154153525_649499148853948749_n.jpg

288072936_696474791441323_4288508692064299596_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie śruby H oraz L służą tylko do regulacji skrajnych biegów śruba L odpowiada za wychylenie przerzutki do koła . Śrubę L odkrecamy gdy łańcuch nie chcę wskoczyć na pierwszy bieg i dokrecamy gdy łańcuch spada pomiędzy koło a wielotryb.  Natomiast sruba H odpowiada za regulację najwyższego biegu. Śrubę H dokrecamy gdy łańcuch spada z najmniejszej zębatki w dół. I odwrotnie dokrecamy gdy łańcuch nie chcę wejść z przedostatniego biegu na najwyższy. 

Radziłbym też wymienić najpewniej linki I pancerze 

Sprawdź też napięcie linki nie może być bardziej mocno napięta ale też z drugiej strony za lekko napieta ręcznie trzema palcami ją trochę napnij 

Kolejna sprawa jak masz powiedzmy 7 bieg wciskasz 6 i łańcuch nie chcę wskoczyć odkręć śrubę baryłkowa odpowiadająca za napięcie linki. Kręcą ja w lewo odwrotnie niż wskazówki zegara 

I w drugą stronę nie chcę zejść z powiedźmy 4 na 5 dokręcić śrubę barylkowa kręcąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara 

Najlepiej to robić na słuch jak łańcuch nie będzie chciał wskoczyć z 4 na 5 i będziesz kręcił w prawo będzie słychać charakterystyczne tykanie aż w końcu łańcuch zaskoczy 

Tu masz to fajnie pokazane 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...