Skocz do zawartości

[Tylna przerzutka] Shimano Altus - ocieranie łańcucha o wózek przy kółku napinającym


RowerowyMaciej

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłeś zdjęcie tak, że rower stoi pod kątem i ciężko wyłapać co jest krzywe. Nie mniej, wygląda że coś jest nie tak.

No to opcje są dwie: krzywa przerzutka lub krzywy hak. To drugie zdarza się częściej, ale wcale nie wyklucza drugiego.

To że rower ma dwa miesiące, kompletnie nic nie zmienia. Ja kiedyś kupiłem nową przerzutkę XT i zmieliłem po 250 km, czyli po jakiś pięciu wyjazdach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietypowe jest to, że przerzutka odchyla się na zewnątrz. Na ogół jest odwrotnie, bo krzywi się od dociśnięcia w stronę koła.

Najprościej zdjąć hak i położyć na stole. Powinien być równy. Jak nie jest, to możesz kupić nowy lub iść do serwisu na prostowanie. Jeżeli masz jakiś popularny hak, to ja bym go po prostu kupił, bo to na ogół koszt 20-30 zł.

Jeżeli to nie pomoże, to niestety czeka Cię pewnie wymiana przerzutki. Raczej ciężko jest ją ponownie naprostować tak, żeby wszystko było w osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna adnotacja, bo zaraz wpadnie jakieś "hakowe" komando i wygłosi formułkę:

"Hak nie ma być prosty, tylko prostopadły do osi koła!"

Jest to prawda, bo powinno być zachowane 90 stopni między osią piasty a przerzutką. 

Tyle że jeżeli u Ciebie było dobrze, a nagle przestało, to można zakładać że coś zostało skrzywione. Miałem kilka ram, także takich średniej jakości wykonania i zawsze nowy hak znacząco poprawiał sytuację, mimo że nie zawsze ten kąt był idealnie zachowany.

Przerzutka WYDAJE SIĘ być względnie prosta, więc obstawiałbym ten hak. Nie wiem jaki masz wzór haka, ale strzelam że jakiś zupełnie standardowy. Dobierasz go po prostu kształtem. W miarę normalnie zaopatrzone sklepy mają cały karton haków i coś Ci dobiorą. Jeżeli nie, to szukaj na Allegro po kształcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...