Skocz do zawartości

[Amortyzator] Wymiana amortyzatora w Trek DualSport 3 na coś lepszego


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym wymienić amortyzator w Trek DualSport 3 na coś (dużo) lepszego. Obecnie jest tam SR Suntour NEX z 63 mm skoku. Mile widziana blokada skoku z manetki, ale nie jest to warunek konieczny. Ważne jest dla mnie natomiast aby był to egzemplarz powietrzny z możliwością "dopompowania" do wagi użytkownika.

Z grubsza znalazłem w necie poniższe:

  • SR SUNTOUR NRX E-RLR
  • SR SUNTOUR NCX D-RL Air
  • RockShox Paragon Gold RL 65mm

Czy macie może opinie o powyższych modelach? Na co zwrócić uwagę?

Zauważyłem, że w tym Trek-u, według specyfikacji przednia piasta to 5x100mm QR. Wszystkie amory jakie znalazłem w necie mają 9x100mm QR. Czy to oznacza, że żaden z nich nie będzie pasował?

Z góry dziękuję za pomoc i wyjaśnienie!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Paragona, niestety przejechane tylko 800km z powodu awarii klamkomanetki ale generalnie praca na plus. Działą tak jak powinien działać amortyzator.
Osobiście brakuje mi trochę możliwości regulacji tłumienia powrotu.

Przymierzam się do NRX-a, bo w drugim rowerze też muszę wymienić. Kusi manetka blokady i chyba ma regulację tłumienia, co w teren by się przydało (paragon poleciałby do roweru na miasto).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 11.06.2022 o 22:13, marcina napisał:

Cześć,

Chciałbym wymienić amortyzator w Trek DualSport 3 na coś (dużo) lepszego. Obecnie jest tam SR Suntour NEX z 63 mm skoku. Mile widziana blokada skoku z manetki, ale nie jest to warunek konieczny. Ważne jest dla mnie natomiast aby był to egzemplarz powietrzny z możliwością "dopompowania" do wagi użytkownika.

Z grubsza znalazłem w necie poniższe:

  • SR SUNTOUR NRX E-RLR
  • SR SUNTOUR NCX D-RL Air
  • RockShox Paragon Gold RL 65mm

Czy macie może opinie o powyższych modelach? Na co zwrócić uwagę?

Zauważyłem, że w tym Trek-u, według specyfikacji przednia piasta to 5x100mm QR. Wszystkie amory jakie znalazłem w necie mają 9x100mm QR. Czy to oznacza, że żaden z nich nie będzie pasował?

Z góry dziękuję za pomoc i wyjaśnienie!

Pozdrawiam!

Cześć,

na jaki amortyzator się w końcu zdecydowałeś ?

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...