Skocz do zawartości

[Hamulce tarczowe mechaniczne] Tektro Aquila - nie do wyregulowania?


drajwer112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Postanowiłem wymienic z badziewnego zacisku na zacisk tektro Aquila. Wszystko super, ale klocki non stop ocieraja. Przy wiekszej predkosci, czasami zaczynają same z siebie..

Zacisk jest idealnie rownolegle ustawiony do tarczy - niestety nic to nie pomaga. Klocki sa tez ani za mocno przyblizone, ani za daleko oddalone, ani za dobrze ustawione. 

-tarcza ma chyba lekkie bicie, albo wcale...

-Zacisk jest przykrecony

-Brak luzow na piascie

-Tarcza nie ociera o gore zacisku; zalozylem podkladki i nie ma nawet takiej możliwości. 

Jednak w zacisku sa juz zuzyte klocki (ktore nadal hamuja). Czy to ma jakis na to wplyw? Nie mam żadnych pomysłów..

Proszę o pomoc. Dziękuję. 

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze jak zakrece kolem, to one nie obieraja.

Dzieje sie to caly czas, gdy jade.

Nie, to nie jest normalne. 20 na godzine i juz tarcza brzeczy z tylu. Jakos z przodu mam tektro aries, widelec nie jakis najlepszy i nic nie ociera, a klocki sa przyblizone najbardziej jak sie da, dzieli je mala szparka od tarczy i nic sie nie dzieje.

Przerobilem duzo zaciskow, tak samo jak Ty. Shimano, no name, rozne i nigdzie nie mialem takiego przypadku. Może faktycznie ta tarcza jest krzywa, a ja czegos nie widze.

Nie mam pomyslu. Dodam, ze fabryczne srubki od tektro byly krotkie, a j zmuszony bylem wziac te od starego zacisku, ale co to mialo by do rzeczy? I tak podkladek musial bym nawkladac.

Fajny zacisk, fajnie hamuje, ale to denerwuje i naprawdę brak mi pomyslow.

Spojrz na to. Zacisk jest powiedzmy ustawiony tak jak ns tym foto https://imgur.com/a/NtFBOtN (prawdziwie wyglada to tak - klocki sa mocno oddalone od tarczy, widac wyraźną odległość) a mimo tego nadal cos brzeczy. 

Edytowane przez drajwer112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...