Skocz do zawartości

[Napęd] Shimano Saint 1x10


__guest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam maniaków rowerowych ;) 

Potrzebuję troszku pomocy w sprawie napędu ... B)

Jaką najmniejszą zębatkę można zamontować do korby Shimano Saint ? ... ramię 165 mm. W standardzie, to znaczy na stronie jest podana zębatka od 34T, jeżeli da się zejść ciut niżej, to by było fajnie. Jeżeli nie dałoby się, jest jakaś korba która oferuje zastosowanie ciut mniejszej zębatki z przodu do napędu Shimano Saint 1x10 ?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa Zenku ;)

Potrzeba troszku nietypowy napęd ( Dartmoor Hornet ) z mniejszą przednią zębatką 28T / 30T bardziej na 30T na grupie Saint. 

Kaseta /  Łańcuch / Przerzutka przednia / manetka. Gdyby korba Saint ( ramię 165 mm ) obsługiwała zębatkę minimum 30T wtedy już nie szukało się czegoś innego.  

Napisałem do salonu rowerowego, mają w ofercie Race Face, zapytałem się także o topowe części od tego producenta, jeżeli pomogą w tej sprawie, kupię resztę części z tego samego sklepu + napęd Saint. 

Jak chcesz Zenku, też możesz pomóc ;) dodatkowo polecić sklep w którym pomogą skompletować napęd, pomóc tutaj na forum w tym właśnie temacie, lub kontakt telefoniczny, więcej opcji to zawsze lepiej ... :thumbsup:

Wczoraj testowałem napęd 1x10 na takim fajnym rowerze B) ( napęd coś takiego jak Saint tylko od innego producenta ) Pasuje mi taka konfiguracja do Hardtail, oraz pod mój styl jazdy. Tak ogólnie już wcześniej zabierałem się zmienić napęd na taki jeszcze bardziej grawitacyjny, trzeba w końcu zabrać się do roboty ... :D

        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazafaza ;) 

Zębatka 28T to już raczej ostateczna opcja, jeżeli już bym chciał zejść poniżej 30T, niżej już raczej ( chyba :D ) nie będę schodził. Co do korby Race Face Atlas, taką właśnie chce kupić, lub coś podobnego z ramieniem 165 mm, sklep zajął się tematem oraz innymi częściami do skompletowania całego napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...