Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_5742.jpeg

IMG_5740.jpeg

IMG_5726.jpeg

IMG_5704.jpeg

ff66fb94-086d-4c8e-8e58-58ee51a825d1.jpeg

W dniu 15.08.2024 o 18:48, Roballinho napisał:

W mojej Alhambrze tak łatwo fotele się nie poddają. A szkoda...

…a masz w tej samej budzie?  Miałem wrażenie, że różnią się tylko detalami a kręgosłup jest ten sam 🤔

  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało się częściowo poskładać rower. Niestety ale czekam jeszcze na adapter do hamulca, którego w 4 stacjonarnych sklepach nie dostałem.

Jeszcze będę musiał mostek wymienić na srebrny, niestety ale nie mam na stanie. 

Nie wiem co mnie podkusiło na wewnętrzne linki. Kilka godzin się męczyłem z jednym pancerzem ale finalnie się udało. 

large.005_sierpien_25.jpg.ac6b7e1298f167

Zanim pancerze trafiły na swoje miejsce kombinacji było sporo. 

large.004_sierpien_25.jpg.a4af1fe69b4bf7

large.003_sierpien_25.jpg.bb746791fffd05

Pomocnicy w tle segregują moje narzędzi i części :) 

large.001_sierpien_25.jpg.73de8feb0da409

large.002_sierpien_25.jpg.45ca94008ef862

large.006_sierpien_25.jpg.e4e358e49c8122

Pierwsza jazda testowa

large.010_sierpien_25.jpg.9a0b5e6d00c842

large.008_sierpien_25.jpg.e890e5bcb1d5e5

Owijki jeszcze nie ma. Czekam cały czas na adapter do hamulca.

large.011_sierpien_25.jpg.35c1f4642ffe53

large.007_sierpien_25.jpg.db51f34a62edb7

Dzisiejsza wycieczka singlem

large.012_sierpien_25.jpg.6cc5edc9ab0d83

 

 

  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważna konwersja napędu w Unibike Flash 😁. Łańcuch już kwalifikował się do wymiany, więc pomyślałem, że przy okazji zmienię coś więcej. Jestem zwolennikiem napędów 1x w rowerach, dlatego przednia, trzyrzędowa kotwica, 48T/38T/28T, wyleciała z crossa bez sentymentu. Potrzebowałem tylko suportu HTII w wersji Mountain z podkładkami (jest jeszcze standard Road dla muf w ramach szosowych i w moim gravelu, a różnią się średnicą gwintu), bo korbę MTB miałem z AliExpress, z blatem 40T. I tak zwykle z przodu korzystałem z zębatki 38T, wachlując tylną zmieniarką...

Było 3x7 a teraz jest 1x7. Do jazdy po płaskim, do pracy i po bułki w zupełności wystarczy. Przekosy łańcucha mam w... serdecznym poważaniu 😎. Wymiana raz na sezon, to żaden koszt. Włącznie z wolnobiegiem oczywista.

Zadowolonym 😉

Tb5ZgzU.jpg

UavrCFG.jpg

xnYmeBk.jpg

nDmJzIk.jpg

 

QgIY9Pn.jpg

LBHIMeJ.jpg

Dt03kgY.jpg

Edytowane przez Marinbiker
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soboty serwisowej ciąg dalszy...

Tym razem na warsztacie Marin. Chciałem zlikwidować niewielki (moim zdaniem) luz na bębenku. W tym celu wyjmuje się jedną z podkładek pod bieżnią tego "cykadła". Kupiłem klucz, zaparłem się i... Widać na zdjęciu. Nadmienię, że odkręcałem tę szajbkę we właściwym kierunku, czyli zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara.

Już teraz wiem, że trzeba zastosować patent Pana Majstra @Sobek82 ze śrubą do bieżni sterów, żeby przytrzymać klucz z ząbkami na miejscu wyżłobień. Szpilka budowlana potrzebna, albo coś podobnego. Nie mam... Nawiasem mówiąc, nie wiem co palił projektant tego rozwiązania... Bębenka nie ruszyłem, a imbus 11mm nie pasuje do odkręcenia całego mechanizmu. Trzeba to zrobić hexem 12mm od drugiej strony. Nie mam... Koło leży, weekend w domu... 😁

NzWG6yP.jpg

vZLyhEl.jpg

Edytowane przez Marinbiker
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...