Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hakina

 DSC08318.thumb.png.8bb8a1bec22976c49ee6dff7487a0532.png

 

Trochę wude i linka da radę

DSC08319.thumb.png.fe4443095e3fd0b7c2cb4b1b7db51b58.png

 

Ociekające wude pance że

DSC08320.thumb.png.9c462266246e5612a7b2747e56be2e52.png

 

Altus Super Low

DSC08321.thumb.png.f5e41dd2fd31b498819b8b6b9a73100b.png

 

Mini Moto pod córkę

DSC08325.thumb.png.606349d85603e74221b404f9e2d9059b.png

 

Brak zużycia 

DSC08327.thumb.png.20d9dd4282007ba438aeff3d45c7cad2.png

 

Lekko za pieczone mostki

DSC08328.thumb.png.6bcafe90155344997dd854eecdfc5edb.png

 

DSC08329.thumb.png.df931eae645e05eb9db76e4e3abfd0cc.png

 

DSC08331.thumb.png.3e7fb4903c3025d47e6ad05db52a5597.png

 

DSC08335.thumb.png.1e2cd97b5a51189e13a48d6d9f0f64f0.png

 

White po

DSC08337.thumb.png.a62238c2d7e0102c66cad7f433271e0d.png

 

DSC08338.thumb.png.f1b566e5fbcbee8f2f68688cea6d1b30.png

 

DSC08340.thumb.png.0ace255d0b3a7f02d187aa1152ce618d.png

 

Mini Moto vs Retro Gruzotto

image.thumb.png.ff764a8ab1053abc7f5382c3d3f23b3f.png|

 

Stara puszka spray'u odmówiła posłuszeństwa ale trochę się wypryskała

DSC08343.thumb.png.b64b3c935687004d207a99431d5ca7e6.png

Pozdrow'er😘

 

 

  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch tygodniach zbierania się, wreszcie wymieniłem zaciski, tarcze, klocki i w przerzutce kółka na chińskie z ceramicznymi łożyskami...

d0KV7uQ.jpg

FMQ6jvZ.jpg

bwTa68W.jpg

FLnBgLK.jpg

Tarcza TRP wygląda tak po zastosowaniu klocków spiekanych (ceramicznych?). Mój błąd i moja niewiedza. 

 

qRCuM7H.jpg

IutqkSM.jpg

W komplecie z zaciskami są firmowe półmetaliczne klocki TRP. Wymieniłem je na Kool-Stopy.

 

rXH7BzT.jpg

Z przodu poszło gładko...

cvaYCA9.jpg

JnHKux2.jpg

4kDD7Yq.jpg

Natomiast tylny zacisk, przez swój gabaryt, mieści się na styk i mam nadzieję, że klocki szybko się dotrą, bo obawiam się ocierania o tarczę...

Poza tym, trzeba było zmienić nieco linię prowadnic pancerza, bo baryłka jest umieszczona bardziej od dołu, w porównaniu ze Spyre-C i linka ocierała dość mocno o wnętrze baryłki.

5w5e4T7.jpg

Zacisk po prostu opiera się o tylne widełki ramy, czego nie przewidziałem przed zakupem (ramię z linką porusza się w miarę swobodnie)... 

Ciekawe, czy zmieściłby się w tej ramie zacisk z mocowaniem flat-mount z adapterem na post-mount?

zDyDAuK.jpg

Jak przetestuję modulację i kulturę pracy tego zestawu (muszę dotrzeć klocki), to dam znać 😎

Edytowane przez Marinbiker
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marinbiker Mam te hamulce od ponad roku. Moim zdaniem te oryginalne klocki trp są bardzo dobre. Od razu bardzo dobrze łapały nie musiałem ich jakoś specjalnie docierać.

Ja mam te zaciski mam w parze z tarczami srama 180mm. Jestem mega zadowolony z tego zestawu. Co do samych zacisków to fakt są dość duże i nie w każdą ramę je wciśniesz. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Roballinho napisał:

Macie do tych zacisków pancerze antykompresyjne, czy działają one na tradycyjnych?

Tak, też mam Jagwire, jak @100lar3k. Te pancerze to podstawa przy takich (mechanicznych) heblach, żeby nie hamować oczami 😁 

Przejechałem dziś 26 km, zanim dogoniła mnie burza, celem przetestowania hamulców i dotarcia klocków. Różnica jest kolosalna. Modulacja i siła hamowania są nieporównywalne z TRP Spyre-C, które nadają się świetnie do rekreacyjnej jazdy w lekkim terenie. TRP Hy/Rd to już level wyżej i trzeba się na nowo przyzwyczajać do naciskania klamek, bo łatwo zablokować koło zamiast płynnie wytracać prędkość. Zadowolonym 😎

qRbYIfR.jpg

xNmsEtM.jpg

MbYtbIZ.jpg

Zmieniłem też ustawienie klamek. Jest dużo wygodniej w dolnym chwycie.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Brombosz napisał:

Antykompresyjne, czyli takie, że napinająca się linka nie ściąga pancerza, kurcząc go o te drobnych kilka % po przecinku?

Dobrze rozumuję, że zwykły oplot nie wystarczy, bo nie gwarantuje tego nie-kurczenia się?

Ta...

Cuś takie o:

 

 

1547550987.0845.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki w zasadzie większy pancerz przerzutkowy, jak ciężko znosi zakręty pod owijką? Czy mocno pręży przy sterówce.?

Używam z Bb7 road  zwykłego Jagwire, i kiedy były dwie klamki tektro nie miałem zastrzeżeń,  teraz kiedy po prawej wskoczyła 105 ( 10s)  hamulec działa skutecznie ale modulacja  w okolicy przez zablokowaniem koła spadła,  

Chyba do zablokowania potrzebna większa siła i oscylowanie naszym wyczuciem "ABS"  czyli na granicy przed darciem opony  jest utrudnione,  tzn za łatwo zablokować koło niechcący.  To może wynikać z większej siły potrzebnej na klamce, a im mocniej zaciskam tym gorsza modulacja. Może warto kupić na próbę trochę Keb SL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Marinbiker napisał:

Zacisk po prostu opiera się o tylne widełki ramy, czego nie przewidziałem przed zakupem (ramię z linką porusza się w miarę swobodnie)... 

Może poszukaj adaptera z innym kątem montażu zacisku. Te kilka stopni może dać dużą różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, itr napisał:

To taki w zasadzie większy pancerz przerzutkowy, jak ciężko znosi zakręty pod owijką? Czy mocno pręży przy sterówce.?

Nie mam z tymi pancerzami problemów. Są dość sztywne, ale na tyle elastyczne, że nie prężą podczas manewrów kierownikiem. Oczywista warsztatowa prawda jest taka: im mniej zakrętów na drodze linki, tym dla mechanizmu obsługiwanego przez tę linkę lepiej 😉

W moim Marinie, pancerze biegną na zewnątrz ramy, co ułatwia serwis i pozwala kontrolować ich ułożenie.

@Roballinho trudna sprawa z takim adapterem. Raczej musiałbym wymienić tarcze na 140 mm i zastosować do moich hamulców adaptery IS - PM 160-140.

Rzeźba trochę, więc na razie zostawiam jak jest, a jest "na styk". W razie czego trochę "rozwiercę" otwory na śruby mocujące o 0,2 mm, żeby zwiększyć zakres regulacji.

Edytowane przez Marinbiker
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@itr Pancerz jest sztywny. Ja u siebie nie miałem problemów z ułożeniem go pod owijką. Trzeba się "trochę bardziej postarać", żeby się ułożył odpowiednie. BB7 z klamkami shimano też u mnie działały kiepsko i nie do końca byłem z nich zadowolony. Dużo lepiej z klamkami Tektro współpracowały. Z klamkami Srama nie miałem problemów było super.

Bardzo ciężko go przeciąć jest naprawdę bardzo twardy. 

@Brombosz Jeśli chodzi o pancerze, to czuć różnicę podczas hamowania pomiędzy tym a takim zwykłym pancerzem. Zwykły pancerz jak mocno zaczynasz ściskać klamka to widać jak pracuje "wygina" i "wykręca" się [nie wiem jak to lepiej opisać]. Ten pancerz pozostaje bardzo sztywny i nie pracuje. Żeby klamkę "docisnąć na maksa" do kierownicy trzeba naprawdę się postarać, i użyć znacznie większej siły niż mając "zwykły pancerz".

 

A żeby nie było za dużego offtopu

Kupiłem jedną taką kasetę pod bębenek XD bo była dobra cena. Później była jeszcze lepsza cena i kupiłem drugą. Póżniej trafilem na promocję i kupiłem kasetę w polskim sklepie pod microspline. Mam już teraz 3 kasety MTB a mój rower do którego chciałem je założyć wygląda tak.....

large.004_czerwie_29.jpg.3f88cd1879d63f9

 

Nadal w singlu i w sumie zastanawiam się po co ja tyle tych kaset kupiłem. Zapas na kolejnych kilka lat :) BO mam jeszcze dwa łańcuchy X01.

large.001_czerwie_29.jpg.7ac5bdd5cbaa13d

W końcu trafiłem na dobre kółeczka do przerzutki. Po 6 latach nadszedł czas na wymianę.

Stare [to w lepszym stanie] kontra nowe. 

large.002_czerwie_29.jpg.e4544ed2e2c75b5

large.003_czerwie_29.jpg.552c830847d087e

 

  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...