Skocz do zawartości

[długość łańcucha] rotacja zębatkami korby


TheJW

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zastanawia mnie kwestia długości łańcucha przy wymianie zębatki korby na mniejszą/większą.
Obecnie jeżdżę na owalu 34t i o ile jestem w stanie podjechać na tym wszystko, co jest do podjechania, to niekoniecznie takie podjeżdżanie jest efektywne. Pomyślałem więc, żeby na wyścigi w górach zakładać owal 32t.
Napęd 1x12 Shimano. Rotuję trzema łańcuchami o długości 114 ogniw.

Czy w przypadku naprzemiennego korzystania z zębatek 32 i 34t lepiej zostawić dłuższy, czy skrócić łańcuch?
Jakie ewentualne negatywne skutki zbyt długiego lub zbyt krótkiego łańcucha mogą występować? A może w tym przypadku różnica 2 ogniw nie będzie miała żadnego znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w rzeczywistości różnica 1 ogniwa na łańcuchu. Niemniej jednak przerzutki 12s Shimano są bardzo wrażliwe na odpowiednią długość łańcucha. Znaczenie miewa czasami nawet różnica tego 1 ogniwa. Musisz to sprawdzić doświadczalnie. Jak założysz mniejszą tarczę to wózek przerzutki może ocierać o łańcuch. Do tego każdorazowo regulacja opasania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...