Skocz do zawartości

[Przerzutka przednia] FD-M986 + FC-M6000-2 - uda się połączyć?


il.ek.tro

Rekomendowane odpowiedzi

2x10, bez boosta.

Dotychczas miałem XT FD-M786 działającą z korbą Deore FC-M6000-2. Działało bez zarzutów, płynnie, elegancko. Sprawdzając w tabelach kompatybilności Szimano nie była ta współpraca przewidziana, a jednak sie sprawdzało.

Czy skoro było tak dobrze dotychczas, to podpowiedzcie mi proszę, czy z tą korbą pożeniłbym XTR FD-M986 tak, aby działało to tak komfortowo jak dotychczas, czy mam się spodziewać jakiś problemów? W sumie prawie identyczna specyfikacja jak FD M786.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli działa to po co zmieniać? XTR szybciej się zużyje. 

Jest szansa, że będzie działać tak samo dobrze. Osobiście mam raczej złe doświadczenia tzn. działać działa ale 1x1000 zmian powoduje zawinięcie łańcucha na najmniejszej koronce co skutkuje wgryzaniem się łańcucha w rurkę łańcuchową ramy. Na 3 różnych przerzutkach, 2 ramach i kilku korbach 2x. Każdorazowo przerzutka była gen wcześniejsza niż korba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działała... Niewidzialna wystająca wysoko kłoda na dzidę w kierunku  jazdy najpewniej zmieliła mi 786 + rozwalając koło, dowiedziałem się o tym po powrocie przytomności. Nic nie pamiętam, nie mogę sobie tego nawet wyobrazić jak to sie stało. Rama cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pożenione. Na stojaku działa. Zobaczymy w terenie.

Sluchajcie - tak sobie myśle o tym moim 2x10. Lubie go cholernie tak jak cały rower zresztą inie zamienie go na nic innego na razie. Pacze w internetach że dzis już nie robią korb 2x10, że jakby człowiek coś chciał wymienić to nie bardzo ma możliwości i pole manewru. Czy coś źle szukam? Z kasetami też, tylko 2 modele Szymano, 771 i chore cenowo i trudno dostępne 980.

Bo załóżmy taki mój rower, hardtail bez boosta, konstrukt ramy pozwala chyba na max 36T z przodu. No nie widze poza FC-M6000 opcji dla niego. Czyżby 2x10 umarło już. Trochę w tym nie siedzę i nie mam wiedzy...

Tak teoretycznie pytam - czy jeśli jakaś zmiana w napędzie w tym rowerze to na co? 1x11, 1x12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...