Skocz do zawartości

[kaseta] Łańcuch spada z 2 biegu na 3, ukos łańcucha


Mortyr01

Rekomendowane odpowiedzi

Mam praktycznie "martwy" bieg w rowerze, który sam składałem. Ma napęd 1x9 (korba jednorzędowa 38 zębów, kaseta shimano CS-HG200-9 w wersji bw 11-36 T, przerzutka Altus i manetka Shimano. Wszystko jest kompatybilne z Altusem i chodzi (po ustawieniu) perfekcyjnie – dobrze mi się jeździ. Problem mam tylko z jednym przełożeniem, którego nie używałem, ale teraz zmieniłem nieco styl jazdy, więc by się przydało. Chodzi o bieg drugi 38-30. Po pierwsze jest problem z jego wrzuceniem (muszę nieco dopchnąć manetkę do biegu pierwszego – reszta biegów igła). Po wrzuceniu przełożenia na płaskim terenie lub przy kręceniu do tyłu działa, ale przy lekkim obciążeniu (pod górkę) łańcuch (po trzech obrotach koła) spada na niższą zębatkę. Przyjrzałem się pracy napędu i chciałem zrobić zdjęcie, ale nie widać tego niuansu. Zauważyłem, że łańcuch na pierwszym biegu jest pod sporym ukosem od kasety w kierunku korby (na prawo), podobnie na biegu drugim. Tyle, że tutaj łańcuch nie może swobodnie odgiąć się w kierunku koła (na zębatce), ponieważ jest blokowany przez dużą zębatkę pierwszego biegu, zębatka T36 naciska nawinięty łańcuch po lewej stronie kasety, w przeciwnym kierunku i łańcuch spada z biegu drugiego. Łańcuch wygina się jednocześnie w dwóch różnych kierunkach. Czy da się to jakość wyregulować np. śrubami H i L?

rysunek poglądowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...