Skocz do zawartości

[przerzutka tylna] bezskuteczna regulacja.


Metalowamasakra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zdecydowałem się założyć temat bo wyczerpałem wszystkie opcje na pozbycie sie mojego problemu. 
Tylna przerzutka przy zrzucaniu biegów przeskakuje o 2 czasem nawet 3 zębatki. Dostrajanie śrubami nic nie pomaga a właściwie pogarsza wrzucanie biegów. Jednak jest pewien haczyk. Kiedy trzymam rower na stojaku i tam kręcę i zmieniam biegi to wszystko wyglada ok. Problem pojawia się w momencie posadzenia tylka na rowerze. Podczas jazdy przy jednorazowym naciśnięciu manetki odnoszę wrażenie jakby pojawiały się dwa kliknięcia. Dodam ze jestem po wymianie łańcucha, korby i kasety, było to jakieś 600km temu. Wymieniłem linkę i pancerze bez efektu. Defekt pojawił się nagle w tym tygodniu bez mojej ingerencji w osprzęt. Przerzutka to microshift r8.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś czy hak przerzutki jest prosty?  Czasem nie potrzeba wkręconego w szprychy badyla a wystarczy nieopatrzne oparcie tyłrzutką o ścianę itepe i indeksację szlag trafia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tropy - 1 manetka , 2 krzywy hak albo wózek przerzutki albo niedokręcona przerzutka do haka . Ten ostatni przypadek kiedyś widziałem . Po wywrotce śruba mocująca przerzutkę jakimś cudem się poluzowała , biegi chodziły jak chciały . Inna sprawa że regulację śrubą baryłkową trzeba robić małymi krokami 2-3,, ząbki" max na raz i sprawdzamy .

Edit - jeśli na stojaku działa dobrze to stawiam na jakieś luzy albo w przerzutce , albo w jej mocowaniu , a może sama kaseta się poluzowała ? Pod obciążeniem łańcuch mocniej ciągnie niż na stojaku i coś zaczyna ,,tańczyć " .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daje mi temat mocowania przerzutki spokoju. Byłem w piwnicy i sprawdziłem. Rama jest całkowicie prosta. Zrobiłem 5 km rundkę i mogę potwierdzić ze wrzucanie na większe koronki jest płynne i bezproblemowe. W druga stronę to już różnie. Łańcuch potrafi spać nawet o trzy pozycje w dół. Niepokojące jest uczucie podwójnego kliknięcia w manetce.  Jeżeli ktoś miałby na coś postawić to co by to było ? 
Manetka? Przerzutka ? Śruba baryłkowa przy manetce ? Dodam może ze na tej przerzutce zrobiłem już blisko 30k km bez tak dużych problemów. Wcześniej wystarczyły kosmetyczne zabiegi a teraz to prawdziwe horrendum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień walki. Udało mi sie złapać moment próby zejścia z największej koronki niżej. Spójrzcie jak wózek od razu uciekł w stronę najmniejszej zębatki. Dramat po prostu. Mocowanie jest proste. Przerzutka należycie dokręcona. Wymieniłem nawet spinkę na nowa. W górę kasety nie ma problemu z regulacja. W dół natomiast to już jest gorzej jak dramat. Wyłapuje rownież na manetce podwójne, potrójne może nawet, w każdym razie dość mocne kliknięcie. Wrzucam linki do YT z kliknięciem i do fotki. 
https://zapodaj.net/f141db7f5f645.jpg.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...