Skocz do zawartości

[Klamki/klamkomanetki] Nexus 7 z hamulcami rolkowymi - dobór klamek


LooneyWlodar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

z garażu od rodziców wygrzebałem stary rower miejski (marka Jensen), z hamulcami rolkowymi BR-IM50 i piastą wielobiegową Nexus SG-7R45 i wziąłem się za jego odświeżenie. Hamulce już wyczyszczone i gotowe do nasmarowania, przerzutka następna w kolejce, ale natrafiłem na problem. Mianowicie uszkodzona jest obudowa (zegar) klamkomanetki SB-7S40, której nigdzie nie mogę już znaleźć. Zacząłem szukać jakiegoś zamiennika, ale też jest lipa. Wiem że że przy hamulcach rolkowych muszą być klamki na 4 palce. Chciałem kupić klamki BL-C6000 i osobno manetkę przerzutek, ale żadnym sklepie nie ma kompletu (lewa i prawa). Nie bardzo uśmiecha mi się pakować w ten rower miliony monet, zwłaszcza że ma służyć jako miejska dojazdówka.
Pomożecie dobrać coś co będzie pasowało do tego osprzętu i zrujnuje budżetu? Znalazłem jeszcze klamki Saccon Nexus, ale nie wiem czy to w ogóle będzie pasować.
Co do manetki jeszcze to zastanawiam się czy wybrać jak oryginale obrotową, czy pójść w cynglowe.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...