Skocz do zawartości

[korba] Shimano FC-MC32 - aktualnie dostępne kompatybilne tarcze


nkardo

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Posiadam rower z kasetą FC-MC32. Czy Shimano ma jakiś standard na 5 otworów, czy nie ma szans na znalezienie kompatybilnych tarcz, bo mam zużytą średnią i dużą, reszta jest w porządku. Jeśli nie znajdę kompatybilnych tarcz, to zastanawiam się nad FC-M361 z wymiennymi, ale regularnie zmieniając łańcuch (zaopatrzyłem się w przymiar) i przy ilości kilometrów, jakie "robię" nie wiem, czy jest sens płacić 170 złotych, bo za kilkanaście lat znowu pojedyncze tarcze mogą nie być dostępne, a kupić od razu zapasową średnią i dużą to już spory wydatek dla mnie i nie wiem, czy może lepiej nie kupić fc Ty301 i po prostu za kilka lat wymienić.

 

Jeżdżę niewiele, typowo rekreacyjnie od czasu do czasu i proszę o niewyrażanie opinii, że ty301 to tandeta za 60 złotych, ja po prostu nie chcę wydać dużo, gurny pułap to fc-m361, dodatkowe tarcze ewentualnie w zapasie, a najlepiej kompatybilne z FC-MC32 same tarcze środkową i dużą, bo reszta jest w świetnym stanie, a ten mechanizm korbowy nie jest chyba z tych tańszych i raczej jest o półkę wyżej niż ty301, w porównaniu z fc-m361 to nie wiem. Jeśli ktoś się orientuję, fc-mc32 jaka to półka cenowa mniej więcej w porównaniu do dzisiejszych, też będę wdzięczny, bo może to zaważy na dłuższym szukaniu kompatybilnych tarcz.

Dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch na razie jest ok. Przymiar nie wchodzi nawet na 0,75% sporo brakuje. Dzięki za radę #Imar.  Po opiniach skłaniałem się ku łańcuchowi SHIMANO DEORE HG71, ale wezmę pod uwagę firmę sram, po prostu sprawdzałem tylko łańcuchy Shimano.

 

Zasugerowałem się wyborze łańcucha opinią "Eksperymentowałem z hg40 ale czas wyciągnięcia się hg71 jest 3x dłuższy przy tylko 30 zł różnicy. Więc polecam zdecydowanie zamiast hg40". 

 

Starałem się znaleźć takie produkty, które mają dużo opinii na wiadomym serwisie aukcyjnym, stąd wybór łańcucha i kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...