Skocz do zawartości

[przerzutka tył] Shimano Deore M4120 Shadow koła zębate


DiMoonn

Rekomendowane odpowiedzi

Piszczą mi kółka w tej przerzutce.Czyszczę, smaruję. Ale dosyć szybko znowu piszczą  Jeżdżę po terenach piaszczystych, więc szybko piasek dostaję się do kręcących się kółek zębatych, do ich osi. W związku z tym pytania:

1. Czy jest jakieś remedium na to? Na przykład, kółka z łożyskami maszynowymi, zamkniętymi?

2. Jeśli taka zamiana czy jakiś środek nie istnieją, to czy są przerzutki na 10 lepiej zabezpieczone przed piachem? Działanie przerzutki jest po za tym doskonałe dla mnie. Nie jestem sportowcem, czy wyczynowcem. Po prostu ten pisk mnie wkurza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemierzalne to. Można tylko na ew. subiektywnych odczuciach polegać. IMHO przy bardziej zmęczonym łańcuchu ma to znaczenie. Szczególnie w przypadku kaset o dużej rozpiętości 42+. Przerzutka jest też mniej wrażliwa na ustawienie odległości kółka od max koronki. Przede wszystkim jednak shiamano są tańsze i zapewne na lepszych łożyskach (ale tu się nie będę sprzeczał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2022 o 20:13, Dokumosa napisał:

Wczoraj zaprzyjaźniony mechanik zamienił mi te kółka na RD-M8000. W moich osi już były dosyć mocno skorodowane, zadrapane przez piach. Te nowe, z maszynowymi łożyskami mają dokładnie te same rozmiary, co oryginalne. Teraz łańcuch chodzi płynnie i cicho.

Polecam więc właścicielom tańszych przerzutek taką operację. Tak, jak pisałem – przełączanie jest bardzo dokładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...