Skocz do zawartości

[licznik Sigma] Licznik Sigma Base 1200 - poprawa mocowania w podstawce i styków elektrycznych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki licznik, jednak po jakimś czasie występują problemy z brakiem działania. Okazuje się, że jest zbyt słaby styk pomiędzy metalowymi kulkami w liczniku, a metalowymi okrągłymi stykami w podstawce. Niestety licznika nie da się rozebrać, aby rozciągnąć sprężynki wypychające kulki. Ale za to można poprawić siłę docisku licznika w podstawce naklejając paski taśmy izolacyjnej. I na licznik od spodu i na podstawkę w rogach. Styki warto przeczyścić specjalnym preparatem albo np. alkoholem izopropylowym. Po tych zabiegach licznik działa pewni i trochę stabilniej trzyma się w podstawce :)

Licznik-spód.jpg

Licznik-podstawka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej stare Sigma 800 nie było problemów z brakiem działania, jedynie po 10 latach i prawie 2 razy dziennie wypinaniem go, trochę wytarł się plastik i bałem się by nie wypadła, więc dałem trochę taśmy izolacyjnej by ciaśniej siedziało i było ok. Od Roku używam 1200 z podstawką uniwersalną Sigmy, taką dokupywaną z oddzielnie dokładnymi kabelkami i póki co ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najlepsza podstawka do tych liczników to ta z odpinanymi kabelkami, na zdjęciu poniżej to ta na dole, w dwóch rowerech używam tego licznika przepinając go między dwoma różnymi podstawkami. Ogólnie ten licznik lubi czasami strajkować, w zimie potrafi zamrozić się pomiar temperatury na poziomie np. 20 stopni. Po za tym jakiś wykwit na ekranie mi wyskoczył w kształcie kameleona, żona określiła to jako spadochron.

IMG_20220410_121046.jpg

IMG_20220410_120944.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bardziej Salamandra Plamista 😉

Ja raczej nie wrócę do modelu 1200, który po 2 latach bywał kapryśny - raz mierzył, raz nie mierzył, do tego miał problem z działaniem na mrozie, a to wersja przewodowa ( poprzednia wersja z "normalnymi" cyframi ), kupiona po problemach z zasięgiem bezprzewodowego 1106 DTS ( po 5 latach zaczął szwankować )...

Teraz nakręcam się trochę na Rox 4 z paskiem na klatę, ale jakieś uprzedzenie do Sigmy pozostało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigma była kiedyś bardzo solidna. Podobnie jak Garmin. Ale jak się czyta i forum i dyskusje na FB to wniosek jest jeden - jakość wyrobów spadła. Ciekawy patent z tymi wypinanymi stykami :) Mysślalem kiedyś aby dorobić jakieś złącza, aby łatwo rozpinać, ale nie chciało mi się.

obraz.png.209fc49b3f289ec3207a4c68d68a0f16.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...