Skocz do zawartości

[piasta przednia] Zużyta piasta Shimano Deore M475


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Rower ma przejechane 38 tys km. Tylna piastę wymieniłem już po przebiegu 29 tys. km. W przedniej zrobiły się luzy. Jeden z konusów ma już lekkie wżery na powierzchni, poza tym uszkodziła się jedna z oslon łożysk- odłamał się fragment obwodu. Jakoś skręciłem wszystko do kupy i na razie da sie jeździć. Ale pytanie takie - rozumiem, z najlepiej kupić całą nowa piastę? To ok. 100 zł z wysyłka, natomiast same konusy znalazłem w necie po 21 zł/1 szt. w PL (a po 15 zł na Ali :) ), a osłony juz nie. Aha - poszukiwania w necie pokazuja, ze są problemy z zakupem tej piasty. Potrzebuje wersję na hamulec tarczowy 6 śrub, 32 otwory. Może jakaś inna podejdzie? Czy jeździć czekać aż się pojawi M475 w sklepach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

M475 raczej nie pojawi się w sklepach, bo to model sprzed kilku lat i będzie go tyle na ile sprzedawcy mają zapasy magazynowe.

Jeśli nie chcesz przeplatać koła to kup taką samą piastę i przełóż to co niezbędne. Ewentualnie warto rozważyć nowe koło - koszty mogą być zbliżone do zakupu piasty i przeplecenia.

Na komisy z Ali bym uważał, bo jakościowo mogą być kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od jakiegoś czasu z przedniego koła słuchac było okresowo strzelanie. Rozebrałem piaste i okazało sie, że było pełno piachu. Czyli osłona też juz nie chroniła. Z ciekawości wymyłem, nasmarowałem, zlożyłem do kupy, jednak strzały nie zniknęły. Zamówiłem więc SHIMANO HB-M525A za 99 zł. Teraz widzę, że trzeba było skorzystać z rady Kolegi wyżej. Jak przyjdzie zobaczę, czy da się przełozyc bebechy bez przeplatania koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te piasty nieco się różnią głębokoscią otworu pod uszczelnienie i materiałem osłony. Stara piasta ma metalowe, nowa gumowe (po lewej nowa).  Więc chcac nie chcac przeplotłem :)

obraz.png.f908925e9aea62d72cd7510a870ba945.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...