Skocz do zawartości

[suport] Pressfit - za duża miska suportu. Mocowanie na kleju czy reklamacja ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jako że suport mojej dziewczyny zaczął wydawać dźwieki postanowiłem go wymienić.

Okazało się że jedno łożysko pressfit nie leżało idealnie w miscie i to najprawdopodobniej spowodowało jego uszkodzenie.

Po zakupie nowego okazało się że miska suportu nie jest zwymiarowana poprawnie - tylko z jednej strony. Z jednej strony łożysko wchodzi bez problemowo po wciśnieciu ręką - do drugiej strony potrzebny jest "wciskacz".

Czy to jest normalnę i takie łożysko należy wkleić na odpowiednim kleju czy też takie coś powinno podlegać gwarancji ?

Czytając angielskojęzyczne fora znalazłem kilka przypadków że do montażu używano loctite 609.

Czy znacie ewentualnie jakiś zamiennik który by pasował bo trochę mało opłacalne jest kupienie kleju za ponad 100zł którego najprawdopodobniej nigdy ponownie nie uzyje. Aktualnie posiadam 243 ten do śrub ale on prawdopodobnie się do tego nie nadaję

 

Rower to Scott contessa speedster gravel 25  z ramą aluminiową a łożysko to Shimano BB-MT500 Pressfit

 

W załączniku film https://photos.app.goo.gl/cYEBsstXVVME2ewZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama uszkodzona. Alu mufy mają to do siebie, że odrobina luzu, wody i syfu powoduje że PressFit wygniata sobie większy otwór. Nie kleiłem nigdy plastikowej miski klejem anaerobowym. Jeśli już chcesz wklejać to lepiej trwalszy suport jak np. bb-mt800. Od razu uprzedzę, że zastosowanie suportu skręcanego a'la token ninja bez wklejenia będzie powodowało dalszą degradację mufy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...