Skocz do zawartości

[przerzutka tylna] manetka nie zrzuca na niższy bieg


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z tylną przerzutką. Jestem w stanie wrzucać wyższe biegi ale już jak chce zrzucić w dół to tak jakby manetka nie łapała linki, nie czuję żadnego oporu i nie mogę zrzucić biegu na niższy. Dopiero np za 3 albo 4 podejściem się udaje albo uzyskuje pożądany efekt bardzo daleko (nienaturalnie) wciskając kciukiem manetke. Co może być przyczyną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dobrze to nazwałeś ? Mnie się wydaje że możesz zrzucić na mniejszy tryb  np z 4 na 5 , a do góry nie łapie . Powód- stawiam na zabrudzoną manetkę . Szczególnie jeśli objawy nasilają się w niskich temperaturach . W środku jest gęsty brudny smar który coś tam klei . Ja bym zaczął od rozebrania i wyczyszczenia manetki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio podobny problem. Okazało się, że linka w klamkomanetce była postrzępiona i blokowała się w niej. Polecałbym więc sprawdzić w okolicach manetki i pancerza. Jeżeli linka jest ok, spróbuj wkropić kilka kropel oliwki do pancerza. Jeśli to nie to, może być problem z samą manetką. Ogólnie jest kilka miejsc, które trzeba sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...