Skocz do zawartości

[naped 1x11] bebenek 8 9 10 a kaseta 12


graveloiksctrailowka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie. Czy jeśli kupię np sram sx w wersji 12... kasete 12 założę na stary bębenek... bez najmniejszej zębatki.. to czy będzie to wszystko działać? odległości koronek jak na 12..kaseta 12 bez jednej zebatki powinna wejść... oplacalność¿  zawsze mogę srama dać do nowszego roweru już w pełnym 12

a jak obecny mtb 26 zostanie tylko commuterem / zimówka wrzucić z powrotem to co jest teraz (1x9)... choć szczerze jakbym np poskładał jakiegoś ht trail to prędzej 1x9 widziałbym w zjazdówce, tam z małych odległosci między zębatkami nie zrobię pożytku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kasety 12 s pg1210 (sx) i pg1230(nx) wchodzą na zwykły bębenek shimano. Są też takie kasety SunRace. Dlatego mają zakres od 11, a nie od 10 jak droższe modele na dedykowany bębenek XG. Tylko Shimano nie robi kaset 12s na zwykły bębenek. Po drugie - po co dawać droższą 12s bez jednej zębatki (pomijam, że praktycznie się nie da) jak można taniej kupić system 11s. Ja rozumiem, że kupujesz całą grupę - przerzutkę, kasetę, łańcuch, manetkę, tarczę korby (?). Sam miałem zamiar takiej zmiany, ale stwierdziłem, że żal kasy na stary rower 26” i zostałem w nim na 3x9. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytacie ze zrozumieniem? Kaseta 12 pozbawiona np przedostatniej zebatki powinna wejść na zwykły bębenek, dlaczego nie kupie 11? Bo 11s zrobione z kasety 11 będzie nieco szersze niż kaseta 12 bez jednej zebatki, nie zamierzam kupować korby bo szkoda kasy, tylko to co niezbędne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@graveloiksctrailowkaDo kasety 12s (jakkolwiek upośledzonej a btw: nie da się wyjąć też przedostatniej koronki) potrzebujesz łańcuch 12s, przerzutkę 12s, manetkę 12. Do tego wyjmując pierwszą koronkę, którą ew. można by wyjąć czyli 15T robi się mega dziura w stopniowaniu 13-17/18T. Zamiast kombinować sprawdź czy na posiadany bębenek wejdzie jednak kaseta 11s (stare bębenki HG niestety były krótsze o ~2mm). W każdym razie kombinowanie z wymianą piasty/bębenka może być tańsze niż struganie napędu 11s z 12s, którego i tak nie będzie się dało używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...