Skocz do zawartości

[2500-3000] MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim ! :)

Szybkie pytanie czy na tą chwile znajdę coś lepszego w cenie do ok 3000 zł ? Tak wiem ,że w dzisiejszych czasach 3K to mało ale to co podlinkowałem niżej na tą chwilę mi absolutnie wystarczy .

Dojazdy do pracy ok 4km w jedną stronę , plus wypady rowerowe z synem ( 7lat ) więc lekkie i przyjemne ;) . 

MTB ponieważ ciągle mam nadzieje wyrwać się na kilka godzin do 3miejsich lasów polatać jak kiedyś :P 

Promka

https://www.greenbike.pl/rower-gorski-kellys-spider-70-29-2021-black-p-2584.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=a1ce7783-194b-1d3a-2beb-93ba7defb54b

Przy okazji jaki rozmiar ramy ? Celuje w L - 186cm / 84 kg

Dziękuje wszystkim za jakiekolwiek wskazówki ! :)

Edytowane przez heaton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie szukam koledze sprzętu w tych pieniądzach. I jak dla mnie w tej cenie wygrywa Kross level 3.0, Ma z tyłu deorkę i trochę lepszy uginacz z blokadą. 4.0 już w ogóle fajnie bo ma jednorzędowy napęd.  Ewentualnie jak stawiasz na fajnie wykonaną ramę, To Giant talon, ale odstaje osprzętem. L powinna być odpowiednia na twoje wymiary, aczkolwiek ja zawsze polecam przymiarkę w sklepie, jeżeli jest taka możliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje amatorskie oko, amortyzator i tu i tu do niczego, ale na + dla krossa za blokadę, piasty na + dla krossa, korba taka sama w obydwóch, manetki też grupę wyżej niż kellys. Odrobiną chęci da się to samemu do tego dojść. Nie jestem serwisantem ani nikim o specjalizacji rowerowej, a potrafię znaleźć hierarchię poszczególnych grup producentów i porównać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seba8121 napisał:

Jak na moje amatorskie oko, amortyzator i tu i tu do niczego, ale na + dla krossa za blokadę, piasty na + dla krossa, korba taka sama w obydwóch

No właśnie, amatorskie oko. Wyłapało może że Kross ma kiepskiej jakości koła w swoich rowerach? Kellys według mnie wypada oczko wyżej, wspomniany Unibike to już w ogóle. A to ma wpływ na użytkowanie roweru na dojazdy do pracy przez ileś lat. Większe niż mityczna Deorka pasująca jak pięść do nosa w ich specyfikacji. Dać coś co rzuci się w oczy, ciąć na reszcie, jak widać nadal działa. Znacznie przyjemniej przyjąć do serwisu kilkuletniego Unibike niż Krossa/Rometa.

Nawet sam bajzel jaki Kross ma w specyfikacjach powoduje że nie do końca jest się pewnym co w tym rowerze jest. 

Ja bym w tym budżecie postawił na Fusiona 29, katalogowo 3200. Na plus lepsze od podstawowych hamulce, czy łańcuch z górnej półki - zawsze to więcej kilometrów do zmiany napędu. A sam napęd 3x9 Alivio działa już całkiem płynnie w porównaniu do niższych grup 8-rzędowych. Z tą marką największy problem jest z dostępnością. Rama raczej 19, ale i do 21 trzeba by się przymierzyć. 

Kellys nie wypada źle, powiedziałbym że adekwatnie do ceny. Ale za 3000+ można mieć coś oczko wyżej. 

Edytowane przez MikeSkywalker
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :) 

Co do Fusion 29 jeśli mam być szczery strasznie do mnie nie trafia wizualnie 😅 jeśli chodzi o Unibike to idealnie ( pod względem wyglądu ;) ) to Link 29 , ale ta cena....

jeszcze nie dawno 3199 teraz 3999......😕

 

Przeglądając jeszcze inne zabawki "troszkę" powyżej 3K trafiłem na Merida Big Nine 60 za 3099 zł ? 
https://traperek.pl/rower-merida-big-nine-60-grafit-2021,3235,24888.html

 

No i już przy cenie z kosmosu ( dla mnie :D ) 3699 zł ale raty 0% i przy cieniu szansy ,że nie wyląduje przez to w garażu mamy Indiana x-pulser 5.9 

Faktycznie taki kozak jak go przedstawiają ? 

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-5-9-m21-czarny-grafit-r21?snrai_campaign=aQk23kOzUW9Z&snrai_source=&snrai_content=&snrai_id=49e34939-f3c8-482b-8524-1bfbb973c743

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za (tylko) 300 zł więcej masz https://rowery-indiana.pl/rowery-mtb/131,storm-x7-m-29-2020-29-19-czarno-pomaranczowy - sztywne osie, powietrzny Recon. Warto dopłacić jak fundusze pozwolą.

Co do Meridy - za wyjątkiem lepszego amortyzatora reszta bardzo podobna do Kellys`a. Rażą tylko klamkomanetki - w tej cenie nie powinno ich być.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Big Nine zyskujesz tak naprawdę bardziej przemyślaną i ładniejszą ramę, bo więksi producenci przykładają do  tego większe znaczenie, i sprężynowi widelec RockShox. I w sumie tyle, osprzęt biedny.

Indiana - osprzętowo kozak, ale ja wychodzę z założenia że nikt charytatywnie rowerów nie sprzedaje, na czym mieli urwać to urwali. 

Dla mnie kozakiem to jest taki rower https://www.radon-bikes.de/en/mountainbike/hardtail/zr-team/zr-team-275-70-2022/ ale na pewno przy rowerze na codzienne dojazdy do pracy nie ma co iść w napęd 1x - tylko 2x10, 2x9. Osprzętu kto wie jakiego nie potrzebujesz, ale do zabawy w lesie "jak kiedyś" większą frajdę da lepszy amortyzator czy hamulce a nie przerzutka SLX.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Bobcat marin ? Mają przynajmniej ramy o współczesnej progresywnej geometrii.

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2022-bobcat-trail-3

Amor, hamulce, napęd można sobie potem kombinować. Albo używkę rockridera am100, sztywne osie, powietrze, fajna geometria.

Edytowane przez TrollRowerowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz się bawić w trollowanie to się baw.

Ale wyjaśnienie dla autora tematu: "fajna" geometria, z bardziej płaską główką to rower mniej wygodny do codziennej jazdy po płaskim. 

Napęd 1x używany na płaskim po pewnym czasie ma zużyte 2-3 zębatki w kasecie i trzeba kupić nową. 

Nie bez powodu ktoś te rowery zaprojektował do jazdy w terenie czy po górach. Do codziennych dojazdów do pracy są inne, ale jak chce się górala to właśnie konstrukcyjnie sprzed paru lat świetnie się do tego nadaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

@igiwirek Jeśli jeszcze nic nie kupiłeś to na ten moment raczej bez konkurencji: https://ciclimattio.com/en/p/bergamont/revox-7-bordeaux-100mm-m-100mm

Taki trochę lepszy i lżejszy Whistler 3.8. :)

Z kodem XMAS23 koszt to ok 2500 zł, wysyłka ~280 zł. z Włoch. To jest autoryzowany dealer Bergamont więc i nie powinno być problemu z serwisem/gwarancją u autoryzowanych dealerów w kraju.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...