Skocz do zawartości

[4000-5000] Gravel dla dziewczyny- jak dobrać wygodny rower?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

dotychczas jeździłam na swoim starym mtb (z niższej półki). Zakupy rowerów zawsze były zwykle przypadkowe, bez głębszej analizy.

Niestety, jazda na moim rowerze jest mało komfortowa. Mam wrażenie, że  rower jest za duży, przez co wymusza niewłaściwą pozycję- bardzo bolą mnie ręce (nadgarstki, przedramiona) oraz plecy. I to niestety podczas każdej jazdy. Dzielnie to znosiłam nie mogąc się zmotywować do zmiany roweru, ale naprawdę mam już dość. Chcę  odzyskać przyjemność z jazdy i ekscytację na myśl, że zaraz wsiądę na rower :)

  • Nie interesuje mnie kręcenie rekordów ani pimpowanie/tunnigowanie roweru :).
  • Jeźdżę zarówno po asfalcie, jak i  po leśnych ścieżkach. Kocham las, kocham jeźdżenie na rowerze po lesie, więc to ważny aspekt moich wypraw,
  • Niestety jeźdżę raczej na krótkie trasy, ale to wynika z dyskomfortu jaki odczuwam podczas jazdy. Docelowo chciałabym jeździć dłużej i dalej,
  • Wzrost 162cm, waga musza, przekrok( jeśli dobrze mierzę) 73-73,5cm
  • Szukam gravela, bo wydaje się, że najlepiej pasuje do mojej formy aktywności (plus, bardzo mi się podobają).

Czy istnieje możliwość  wlaściwego dobrania roweru bez uprzedniego mierzenia go stacjonarnie (w okolicznych sklepach nie ma dużego wyboru)?

Ze wględu na obecne doświadczenia, bardzo boję się nieodpowiednio dobranego roweru.

Dziękuję

 

 

Edytowane przez a.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki budżet przy szukaniu damskiego gravela kieruje w stronę olx/allegro a nie sklepu z rowerami. 

Jeśli nie masz żadnego doświadczenia z rowerem tego typu to mierzenie jest zbędne. I tak nie wiesz jak to powinno wyglądać a przez minutę to co na wszystkim będzie wygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje standaryzacja nazewnictwa rozmiarów. Potrzebujesz czegoś z efektywną długością rury poziomej w granicach 51-52cm a jak się to będzie nazywało u poszczególnych producentów to temat rzeka. 

Nie ma też sensu podpowiadać konkretnych modeli, podaż rowerów dla krasnali jest tak mała, że trzeba się przekopać przez wszystkie ogłoszenia🤣

Mógłbym ci napisać żebyś szukała np. speca diverge ale na sprzedaż będzie pewnie jeden albo i wcale więc sytuacja się nie zmieni

Pomyśl też po jakim terenie będziesz jeździć i czy przypadkiem nie wystarczą ci opony 33-35c. Jeśli tak to do gry wyszłoby kilka modeli szosówek i byłoby zdecydowanie łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar raczej XS, choć pewnie do S też możesz się przymierzyć. Gravele w tej cenie nie mają hydrauliki, zostają mechaniczne hamulce. Da się z tym żyć ale to nie to. Napęd też będzie kombinowany, a nie GRX więc patrz żeby to nie była kompaktowa korba 50/34 tylko coś bardziej miękkiego w stylu 46/30.

No chyba, że uda Ci się dorwać Rometa Aspre 2, bo to chyba najtańsze co jest, mające to co powinien mieć. Za jakieś 5600 widzę, że są na OLX. Ale jak ma być jeszcze ładny do tego, to nie patrz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, a.m napisał:

plecy

Jak wygląda u Ciebie rozciągnięcie ud z tyłu ? Czy jesteś w stanie swobodnie położyć nogę na siodełku stojąc obok roweru ? Bo jeżeli nie to może być przyczyną bólu pleców a rozciągniecie ud jest banalnie proste i dość szybkie do zrobienia.

Też bym się skłaniał do obejrzenia Marina Four Corners. Nie powinno być teraz problemu z przymierzeniem - koniecznie to zrób. Tylko że hamulce mechaniczne kiedy ręce są na łapach hamują bardzo słabo. W tym budżecie jednak nie ma co liczyć na hydrauliczne. Więc są dwa wyjścia. Gdyby rower Ci odpowiadał można je, dość sporym kosztem, wymienić. Lub drugie które ja wybrałem. Założyłem kierownicę Ritchey Beacon (drop 80 mm), mostek z większym wznosem, ustawiłem klamki lekko w dół i jeżdżę tylko na dropach. W tym chwycie nie ma problemu z siłą hamowania. Finalnie mam najwygodniejszy rower jaki miałem w życiu. W sumie to nie jest już gravel tylko rower miejski z barankiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Każdą uważnie analizuję.

Budżet jak najbardziej mogę zwiększyć.

Ktoś pisał o przemyśleniu terenu- i niezmiennie, sporo lasów i asfaltu (wynoszę się poza miasto, więc tym bardziej muszę być gotowa na zróżnicowany teren).

Co do bólu i rozciągnięcia- generalnie uprawiam wiele sportów, duży nacisk kładę również na rozciąganie wszystkich partii ciała (elastyczność nóg w moich sportach jest bardzo ważna ). Widzę za to, że jest teraz spory problem z dostępnością rowerów, więc chyba mam czas na research 😕

Edytowane przez a.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...