Skocz do zawartości

[Do 8000] Trek X-Caliber 9 vs Scott Scale 960


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Cześć!

Stoję właśnie przed wyborem jednego z dwóch poniższych rowerów. Posiadam wiedzę w dziedzinie rowerów górskich na poziomie podstawowy+, w związku z czym zależy mi na opinii bardziej obeznanych wyjadaczy :) Który rower byście wybrali i dlaczego? Ewentualnie jakieś alternatywy? Budżet +/- 8k.

https://katalog.bikeworld.pl/2022/web/produkt/rowery_gorskie/xc_maraton/trek/79783/x_caliber_9

https://katalog.bikeworld.pl/2022/web/produkt/rowery_gorskie/xc_maraton/scott/77963/scale_960

 

Napisano

Scott ma lepszą,  lżejszą ramę. Brak sztywnej osi w Treku za 8 tysięcy to już kpina. Poza tym jeśli jesteś wysoki, Trek w rozmiarze XL jest po prostu brzydki z tym wspawanym na chama wzmocnieniem rury podsiodłowej. 

Napęd jest trochę lepszy w Treku, ale raczej nie wart pozostałych kompromisów. 

Napisano

Tak jak wyżej, brak sztywnej osi dla mnie przekreśla treka, do tego amortyzator półkę niżej, a cena mimo wszystko wyższa.

  • Mod Team
Napisano

Szukaj, negocjuj - na początku grudnia z pomocą kolegi ( Scott oficjalnie nie wysyła, choć zależy skąd i dokąd :icon_wink: ) ściągnąłem z innego miasta Scale 930 kupionego za dokładnie 8074.15 zł ( ten sklep dowoził w promieniu 100 km, ale mam 2 x dalej, więc kolega mi wysłał ; w innym sklepie proponowali wysyłkę do najbliższego salonu ).

Napisano

Dziękuję wszystkim za cenne rady 🙏🏻 Trochę się „doedukowałem” i po bardziej wnikliwym rozeznaniu wykluczyłem wspomniane na początku rowery. Również zagiąłem parol na Scale 930 w kolorze białym i od kilku godzin przetrząsam internet w poszukiwaniu rozmiaru XL 😉 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...