Skocz do zawartości

[Znalezione w internecie] Filmy, zdjęcia, gify...


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

to jakieś wyjątkowo kuszące miejsce że ma taką popularność wśród rowerzystów? 

Tak. Obok w okienku jest sklepik z lodami, 5m dalej kawiarnia/cukiernia przy której są ławeczki i stoliki, a dookoła tego różne "biznesy" z przewagą sklepów. Najbliższe miejsce, gdzie w miarę sensownie można przypiąć rower, jest poza zasięgiem wzroku. Opisana całość znajduje się na dość długiej ulicy ze starej kostki brukowej, która jest elementem starówki i nosi adekwatną do wyglądu nazwę - ul. Długa.

Rynna-popielniczka z "zakazem opierania rowerów o olewację" stoi na samym środku ulicy Długiej, która składa się po obu stronach z dwóch rzędów przylegających do siebie kamienic.

(brzeg_dluga.jpg?ssl=1

Jest mniej więcej na środku tej pożyczonej z internetu fotki.

Edytowane przez Brombosz
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co Wy na to?

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/awantura-na-drodze-dla-rowerow-w-centrum-warszawy-kolarz-myslal-ze-zawsze-ma/bly7mpw

A więc jak chcecie przejść przez ulicę w miejscu do tego niewyznaczonym albo bezkarnie połazić po drodze dla rowerów to laska w dłoń albo "chodzik" i voilà, jesteście bezkarni - przynajmniej wg Pana Dziennikarza 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Greg1 napisał:

A więc jak chcecie przejść przez ulicę w miejscu do tego niewyznaczonym albo bezkarnie połazić po drodze dla rowerów to laska w dłoń albo "chodzik" i voilà, jesteście bezkarni - przynajmniej wg Pana Dziennikarza 😁

Pomijając dziennikarskie blablanie, to nie nie można bezkarnie.

Zasada jest prosta - pieszy musi ustąpić, czyli nie włazi pod koła.
Jeżeli wchodzi jak jest pusto, ale idzie na tyle wolno że dojeżdżasz, to masz obowiązek się zatrzymać.

No i to się tyczy tylko przekraczania jezdni (tu też można się kłócić czy ddr ma/jest jezdnią, według przepisów nie), chodzenie wzdłuż się w to nie łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 20 lat poprawiły się chyba tarczówki , może tylne zawieszenie ale generalnie dobrze mówi . W każdym razie ja nadal jeżdżę na 3x9 i póki są jakieś części to nie zamierzam tego zmieniać . Choć z drugiej strony 1x10 też mam i przyznam że jest wygodne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie przerzutki XT mówią, że bardzo chętnie będą obsługiwać napęd 3x7 i nie chcą więcej. Mam jeszcze dwie nowe kasety HG41 (11-28) i zastanawiam się, czy nie kupić więcej, bo są aktualnie nawet po 35 zł/szt.image.thumb.jpeg.07f355531a8fa2c492e3c0a7974f3c0d.jpeg  

Wczoraj na tym czymś przejechałem Kresowe (Półmaraton) w Żmudzi, a dzisiaj w Janowie (k. Chełma). Janów miał na trasie parę naprawdę stromych podjazdów, ale na 22/28 wyjechałem wszystkie, w czym dużą rolę odegrał Racing Ralph Evo 26x2,4 z ciśnieniem 1.8 bara. Trakcja i amortyzacja są niesamowite. 

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...