Skocz do zawartości

[Napęd] Czy kaseta zmieści się w trójkącie ramy.


Hecpes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące koła z kasetą a widełkami ramy. A mianowicie w ostatnim czasie myślałem nad zmianą całego koła z koła na wolnobieg, na koło z kasetą leczy nie wiem czy zmieści się ono w trójkącie. Mierząc widełki wyszło że mają 13,5 cm odstępu od siebie. Wie ktoś może czy zmieści się tam koło wraz z kasetą,najlepiej by było aby była to kaseta na 7 rzędów ale nie chce zamykać drogi do kasety na 8/9 bo może na to kiedyś zmienię. Jak na razie przerzutka i manetka na to nie pozwala. Chciałem kupić koło z bedenkiem na 8/9 i dołożyć redukcję na 7 rzędów. Z góry dziękuję za odpowiedź i przydatne informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

135mm to podstawowy standard mtb. Spokojnie możesz mieć w tej ramie koło na kasetę. Wejdzie tam kaseta 7s z pierścieniem redakcyjnym ale też 8,9,10,11 i 12 (o ile przy 11 i 12 będą zaczynały się od zębatki większej niż 10t). Pamiętaj tylko żeby wybrać piastę z mocowaniem qr ewentualnie (chociaż to droższe rozwiązanie) pozwalającą na redukcję do qr 135mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...