Skocz do zawartości

[Dziwny dźwięk] Lekkie trzeszczenie/piszczenie przy przednim kole.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem w miarę nowego (2 miesiące) roweru MTB Indiana Pulser 3.9. Od dłuższego czasu - powiedzmy miesiąc - zauważyłem że przy wyższych prędkościach około 30+ km/h z przodu roweru dobiega dziwny dźwięk, jakby jakiś element ocierał się o inny. Nie wiem jak to opisać, takie trzeszczenie nieregularne.

Dźwięk występuję tylko przy dużej prędkości, jadąc po prostej linie, podczas pedałowania lub bez - bez znaczenia.

Już nie jeden raz czyściłem różne elementy roweru na przednim kole, wokół przerzutek, czy hamulców, ale zero efektu. Tak patrzę w to miejsce, i gołym okiem nie umiem nawet powiedzieć co mogłoby powodować ten dźwięk. Ogólnie zaznaczę, że jeśli chodzi o rowery, to jestem trochę zielony, boje się cokolwiek odkręcić, bo nie wiem czy z powrotem złożę.

Gdyby ten dźwięk występował przy niższych prędkościach to bym normalnie nagrał, ale przy 25-30 to jednak szkoda telefonu.

Możliwe też, że po prostu przesadzam? Że takie hałasy przy tych prędkościach to coś normalnego z rowerami górskimi? Choć też, na początku te dźwięki nie występowały, więc jakiś powód musi być? Nie wiem, byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Wysyłam też zdjęcia miejsca z którego słyszę jak dobiega ten dźwięk.

Pozdrawiam.

Odt9cLn.jpg

xC1qPs1.jpg

4SxXVLP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, seba8121 napisał:

Spróbuj podczas występowania dźwięku dosłownie delikatnie wcisnąć przedni hamulec i zobacz czy ustaje.

Hej. Właśnie już to próbowałem, i przednie i tylnie sprawdzałem podczas występowania tego dźwięku i nie ustawało.

14 godzin temu, peezett napisał:

Może ociera tarcza o klocki ?

Co to są te klocki w tej sytuacji? jest coś co mógłbym zrobić żeby przetestować czy to jest problemem?

11 godzin temu, Faja3 napisał:

Stawiam na oponę, wyjca. 

 

Hej. Wiem o czym mówisz i to nie są opony. Ten dźwięk jest dość specyficzny. Takie skrzypienie, tarcie elementów.

No nie brzmi to jakby to było normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...