Skocz do zawartości

[Napęd] korba 3 rzędowa czy łańcuch będzie pasował ?


Valot74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  mam rower z napędem  3x7 i chciałbym zrobić z niego jedno biegówkę i się zastanawiam czy jak założę do niego koło tylnie z piastą samohamowana i założę łańcuch jedno rzędowy 

to czy to wszystko się zgra z korba bo niestety nie moge wymienic korby bo została wspawana w rame , doradzi ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korby nie da się "dospawać" do ramy, co najwyżej do suportu - więc da się odciąć. 

Dlaczego wymiana całego koła a nie samego wolnobiegu w obecnym? Po co ci to torpedo? Masz poziome haki żeby działało czy musisz wrzucać napinacz? 

Ogólnie to nic nie stoi na przeszkodzie żeby lańcuch 1rz pracował z taką korbą tylko zanim zaczniesz pomyśl nad linią łańcucha żeby nie był za bardzo przekoszony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogulnie to chcem zrobic rower z silnikiem i kupiłem rame na złomie i tam nie ma hamulców aparatu a w kołach sa szprychy powyrywane 

i jak bym wsadził tam te torpedo to nie musiał bym sie bawic w hamulce aparaty regulacje i te inne 

nie nie mam poziomych haków a napinacz jest tam konieczny nie mogę skrócić elegancko łańcucha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ogulnie to chcem"

Zlituj się...

Nie, nie trafisz długością łańcucha żeby był odpowiednio napięty. A nawet jak trafisz, to łańcuch się rozciąga i potrzebna jest korekta.

Nie wiem czy rower ze złomu, to dobry materiał na takie operacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😎 😎😎

Nie skrócisz łańcucha w taki sposób żeby jednocześnie dało się go założyć i po założeniu był odpowiednio napięty. 

A poza tym to co piszesz to nawet śmieszne nie jest. Rower ze złomu z pospawaną korbą, jakiś silnik, najsłabsze możliwe hamulce i to w jednym kole, dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...