Skocz do zawartości

[piasta adapter] Boost 15 x 110mm na szybko złączkę/rychłoupinak/qr


kazafaza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Znowu głupie pomysły mnie naszły, tym razem potrzebuję adapter przedniej osi z Boost 15 x 110mm pod szybko złączkę.  Trochę poszukałem po necie ale nie zauważam, gdyby ktoś widział to nagradzam złocistym bąbelkowanym za takie info.  A jeśli ktoś ma ogarniętego tokarza to ja bardzo poproszę.  Najlepiej na przedwczoraj ;)

 POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niezbyt jasno napisałem - potrzebuje adapter żeby użyć piasty Boost w widle Boost QR.  A więc coś jak niżej, z tym że 10mm szersze:

https://www.chainreactioncycles.com/nukeproof-conversion-kit-15mm-to-qr/rp-prod80192

W sumie to już mi @MikeSkywalker sugerował żeby kupić j.w., ciachnąć w połowie, zapodkładkować, zakleić i zacieszać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.aliexpress.com/item/32843572725.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5890276399yzFS&algo_pvid=d28ce596-46c7-41ee-8980-82bf2b49b6bb&algo_exp_id=d28ce596-46c7-41ee-8980-82bf2b49b6bb-0&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"65163473240"}&pdp_pi=-1%3B20.32%3B-1%3B-1%40salePrice%3BPLN%3Bsearch-mainSearch

image.png.3e0acc25dd4f53b62f37f5fc3e37e49d.png

Nie widzę tej opcji z cięciem adaptera i podkładkowaniem. Jazda na tak "sztywnej" ciętej osi będzie jak próba otwarcia zamka za pomocą ugotowanej marchewki. Ja widzę ryzyko, że szybko wnętrze piasty poharatasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko doktor bez inżyniera, więc się nie znam na szczegółach technicznych. Ale, samymi endcapami można piastę konwertować. A i podlinkowany wyżej adapter ma przewężenie, opiera się jedynie na końcówkach. Więc osią są tak naprawdę te końcówki. Skoro z jednej strony są ograniczone przez widelec i się nie rozjadą, to trzeba im jedynie dołożyć centymetr gdziekolwiek na tym przewężeniu coby się nie zjechały. Ot i cała historyja. A plus 100x15-100x9 jest taki że są popularne i dostępne praktycznie od ręki na rodzimym rynku. A i krajowi tokarze takowe produkują/produkowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...