Skocz do zawartości

[Przeskakujący łańcuch] po jego wymianie


Azle

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym że jest to mój pierwszy post chciałbym się bardzo serdecznie przywitać. :)

Przechodząc do sedna sprawy. Aktualnie serwisuje Cube aim 27.5, którego udalo mi się kupić po okazyjnej cenie. 

Po wymianie łańcucha przeskakuje on na na najmniejszych koronkach. W związku z tym że dopiero zaczynam przygodę w tej dziedzinie, przed zakupem nowej kasety i  korby chciałem się zapytać, czy moglibyście rzucić fachowym okiem na stopień zużycia napędu który przedstawia film

Czynności jakie wykonałem: regulacja przerzutek, wymiana linek i pancerzy na nowe, sprawdzenie stopnia skrzywienia haka (metodą chałupniczą przy wykorzystaniu gwintowanego prętu), wymiana łańcucha + jego skracanie.

 

received_1847350598787344.thumb.jpeg.7753b1543316a893abb6e5e4ad892738.jpeg

 

received_1095666504620269.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To są zdjęcia przed skróceniem, czy po? Bo na nich łańcuch jest za długi. No i ogólnie ten napęd to wyczyścić by się przydało też.

Ten łańcuch na filmie jest nowy?

Poza tym kręcąc do tyłu na maksymalnym przekoszeniu z za długim łańcuchem to nic dziwnego że przeskakuje, pytanie czy podczas jazdy na normalnych przełożeniach jest to samo.

 

No jak jak potrzebujesz oceny zużycia kasety to zrób jej zdjęcie, najlepiej z kąta prostego, żeby było widać zęby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...