Skocz do zawartości

[napęd] Wymiana napędu 2x10 na 1x12


alfr3d

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Jestem na etapie wymiany napędu 2x10 na 1x12. Postawiłem na osprzęt Shimano i prosiłbym o opinie czy wybrany zestaw będzie dobrze ze sobą współpracować i co ewentualnie wymienić jeśli za bardzo nie pasuje do układanki

- Kaseta: Sunrace MZ90 11-50T (wybrałem tą kasetę ze względu na kompatybilność ze standardowym bębenkiem)

- Przerzutka tył: Shimano Deore XT RD-M8100

- Łańcuch: Shimano SLX CN-M7100

- Korba: Shimano Deore FC-M6100 32T

- Manetka: Shimano Deore XT SL-M8100

- Suport zostawiłbym ten co mam, według producenta w rowerze jest zamontowany Shimano BB-SM52 więc zapewne będzie pasował pod nową korbę

Będę wdzięczny za wszystkie opinie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tą kasetą ale zaważyła cena, Sunrace znalazłem za 417zł a NX jest za 475zł, cały zestaw zamierzam kupić na centrumrowerowe, żeby wszystko mieć z jednego sklepu ale akurat kaseta Sunrace nie jest dostępna tak samo jak inne łańcuchy na 12s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możliwe, że się skuszę. A co do tego sklepu cyklomania to udało się jeszcze znaleźć korbę i całość udało mi się jeszcze o ponad stówkę obniżyć także dzięki wielkie, poszukam jeszcze tego łańcucha, może będzie gdzieś jeszcze dostępny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ceny w tym sklepie dość niskie i udało mi się obniżyć koszt wszystkiego o jeszcze stówkę, tylko mam pytanie odnośnie tylnej przerzutki bo w sklepie biostern nie mają RD-M8100 tylko RD-M8120, który wg opisu pracuje pod 2x12, nie będzie problemu jak zamontuje pod 1x12??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie mam porównania do grup Shimano MX100. Osobiście z miksu NX/GX byłem i jestem zadowolony. Działanie nieco inne niż Shimano. Sram jest bardziej brutalny w działaniu, a Shimano łagodniejsze i płynniejsze.

Na pewno przerzutkę brałby minimum GX, kasetę NX z racji bębenka, a łańcuch najlepiej X01 z uwagi na wysoką wytrzymałość. Korba wedle uznania, tylko tu dochodzi zmiana suportu - jedni nie znoszą korb z osią w standardzie DUB, a mnie to obojętne, większej różnicy w stosunku do Shimano nie odnotowałem poza nieco trudniejszym demontażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...