Skocz do zawartości

[Tylne koło] Piszczący dźwięk podczas jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam następujący problem: podczas jazdy z okolic tylnego koła wydobywa się piskliwy dźwięk. Dzieje się to gdy pozycja koła jest zawsze w tym samym miejscu - czyli obraca się do pewnego momentu i następuje dźwięk. Co ciekawe, dźwięk ten występuje tylko pod obciążeniem, podczas jazdy. Gdy podniosę koło bądź umieszczę rower na stojaku, problemu nie ma.

Tutaj krótki film.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zahaczasz korbą/nogą o odstającą linkę przedniej przerzutki? Jeśli nie to może tarcza jest lekko krzywa i w jednym miejscu obciera? Ale jak koło jest odciążone, na stojaku to tego nie widać? Pooglądaj tarcze, czy są proste, czy się falują. No i zobacz czy linkę od przedniej przerzutki masz zagiętą czy odstaje w kierunku korby/nogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tarcza jest idealnie prosta.
  • Przedniej przerzutki brak.
  • Gdy koło jest odciążone, dźwięk się nie wydobywa.
  • Gdy przestanę pedałować, dźwięk w dalszym ciągu jest obecny.
  • Podczas jazdy lekkie bądź mocniejsze zaciśnięcie hamulca nie zmienia sytuacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta to Shimano FH-MT410-B. 

Pamiętam, że niedługo po zakupie (październik 2020) od czasu do czasu występował podobny dźwięk, tyle że był on bardziej pukający niż piszczący. Czasami był, czasami nie było, więc machnąłem ręką. Ale odkąd pojawiło się te piszczenie to przyjemność z jazdy jest podkopana.

Zastanawiam się czy po prostu nie wymienić piasty na nową, gdyż może od nowości była wadliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Weryfikowałeś rzeczy o których wspominaliśmy wcześniej?

Tak, pod tym kątem wygląda w porządku.

Cytat

Masz rower na gwarancji, możesz dać do serwisu do sprawdzenia.

I to by było rozsądne wyjście, lecz mam 150 km do Wrocławia, gdzie go kupowałem, więc biorąc pod uwagę paliwo i stracony cały dzień, wydaje mi się że taniej będzie mi wymienić piastę na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...