Skocz do zawartości

[Napęd] problem z napędem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę Państwa o pomoc.

Posiadam (od nowości) rower Kross Hexagon 8 (chyba 2012 rocznik). Wciągu całego czasu jego użytkowania wymieniłem po razie opony i łańcuch. Jak zawsze brakowało czasu aby go regularnie konserwować więc pierwotny łańcuch w momencie jego wymiany był już częściowo pomarańczowy. Na chwilę obecną problemy są na tyle już uciążliwe w czasie jazdy więc chcę postawiłem zrobić gruntowny remont. Ów problemy to: w czasie pedałowania regularnie piszczy, co jakiś czas (jakby pod większym obciążeniem ale nie zawsze) zacina się podczas pedałowania tzn. kręcę nagle zacina się, muszę zakręcić wstecz i mogę znowu do przodu. Zazwyczaj przerzutki mam ustawione (2 z przodu i 8 z tyłu) i sytuacje delikatnie się poprawia jak ustawiam na (2/7). Ostatnio próbowałem ustawić na np. 1/1, 1/2 itd. ale to już w ogóle łańcuch spadał. I od niedawna jak bym słyszał stukanie gdzieś chyba przy przednim kole. Poczytałem trochę różnych artykułów i mój wniosek jest taki że najlepiej będzie chyba wymienić cały napęd. Wcześniej naiwnie mógłbym spróbować wyregulować wszelkie linki ale to już raczej nie wiele pomoże. Czy ktoś może jest lub był posiadaczem takiego roweru i dokonywał jakiś upgrade'ów i mógł by polecić jakieś nowe części. Ewentualnie spojrzeć na dane techniczne na https://www.dobrerowery.pl/kross-hexagon-x8-2012 i coś mi doradzić. Być może nie trzeba wymieniać całego napędu i wystarczy wymiana suportu itp.

Z góry dziękuję i przepraszam za brak branżowego słownictwa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam 

Piszesz, że łańcuch spada ,ze skrajnych biegów jeśli chodzi o tylnia przerzutkę to bardzo możliwe że masz źle ustawioną śrubę L może trzeba ją dokręcić albo poluzować. Ale też możliwe ,że przednia przerzutka, wymaga regulacji.

Druga sprawa Piszesz że napęd się blokuję pedałując do przodu może to być kwestja złuzycia suportu. Najlepiej chwyć korbę za obydwa ramiona i energicznym ruchem sprawdź czy lata korba na boki,ale też posłuchaj czy suport strzela, jak nie, to czegoś innego jest to wina.

A jeśli chodzi o piszczący napęd to Piszesz że wymieniłeś łańcuch.

Ale możliwe że również kaseta jest do wymiany. Jak zamontowałeś nowy łańcuch ,a jest stara kaseta ,to może być problem że napęd źle chodzi, tzn głośno, przeskakuję itp bardzo możliwe że również trzeba wymienić kasetę na nową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...