Skocz do zawartości

[piasta] End Capy DT Swiss do MicroSpline


Alsew

Rekomendowane odpowiedzi

@Dokumosa Kłopot polega na tym że mam w rowerze archaiczny standard w postaci osi 135mm i piastę DT 240 przerobioną na 135x10 z sztywna osią 10mm. I o ile DT Swiss przewidziało bębenek do kasety Sram XD z końcówką pod os 10mm to niestety Micro Spline występuje tylko w wersji z end capami pod oś 5mm i 12mm z tego co widzę. Myślę o 1x12 ale nie uśmiecha mi się powrót do QR 5mm, bo oś 10mm od DT rozwiązuje problem potrzeby regulacji hamulca po każdym demontażu koła. Napęd od Srama z kaseta pod XD tez mi się nie uśmiecha ...  A co oznacza E-C ?

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wy zapinacie te koła, że 'zawsze trzeba regulować zacisk koła'? Mam 240tkę, mam QR 9mm, nigdy nie musiałem regulować zacisku 😮 

 

Ale ja zapinam nie w powietrzu, tylko wkładam koło na miejsce, zapinam leciutko, stawiam rower na kołach, równo, pionowo... trącę ze dwa razy, żeby się endcapy ułożyły w hakach i dopiero zapinam.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dokumosa napisał:

Zadzwoń do dt4you może poratują - dt ma różne ciekawe rzeczy w czeluściach swoich katalogów których nie oferują bezpośrednio.

https://dt4you.com/wp-content/uploads/2021/11/DT4YOU_CENNIK_CZESCI-SERWISOWE_MY22_23.xlsx

Tutaj dość pokaźna oferta. :)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czyli do widelca z Torque Caps mogę wsadzić koło ze starymi "małymi" end capami? A jeśli chciałbym wymienić te end capy na Torque Caps to te same są do wersji boost i non boost?

https://allegro.pl/oferta/adaptery-dt-swiss-torque-cap-15-110-mm-180-240-12157707293

A te? Dokładnie o takie koło chodzi. To są adaptery żeby przejść na boost?

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te same do boost i nie boost.

DT nie oferuje ani nie zaleca adaptacji non-boost na boost. Są dostępne 3rd party - 2 tulejki na oś o wysokości 5mm+pokdładka 5mm pod tarczę+dłusze śrubg tarczy. Z przodu działa to b.dobrze. Osobiście wolałbym wideł boost z takimi adapterami bo ew. zawsze będzie można przerzucić do kolnego roweru. Reby/Revele są teraz z śmiesznie niskich cenach (330EUR z wysyłką na bike24).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o amor do roweru z kołami 27,5. Rama jest nowa, ma zaje fajną geo i raczej w tym standardzie nie będzie już niczego ciekawszego. A jeśli się pojawi to i tak będzie kwestia przełożenia amora i koła do nowej ramy. Bardziej interesuje mnie kwestia sensu przejścia z Recona Gold TK na Rebe z motion Control i sprężyną powietrzna z tokenami. 

IMG_20221210_152009.jpg

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jestem zadowolony z tego Recona ale zawsze chciało by się mieć coś lepszego, lżejszego a jeśli dochodzi do tego inna konstrukcja sprężyny powietrznej i tłumika to człowiek się zastanawia czy nie będzie to lepiej pracować. Ten mój Recon rocznikowi jest z 2014r i wtedy takowe robili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Nie ma sensu ładowania więcej kasy w 27,5 chociaż osobiście uwielbiam ten standard. Wyszła fajna maszyna i to wystarczy. Jak mnie kiedyś fantazja poniesie i do końca uśmiercą 27,5 to kupię amor i koła 29. Ta sama rama wychodzi w wersji z kołami 29 więc jest taka opcja. No i faktycznie szkoda że te moje koła mają tak wąskie obręcze bo 27,5 z opona 2,6 też ciekawie by wyglądało przy tej ramie. 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2021 o 09:32, Alsew napisał:

@cervandes  nawet jakbyś opatentował sposób zakładania koła podczas jazdy to nie przekonasz mnie do powrotu do QR. 😉 Kup sobie os 10mm to zrozumiesz o czym mówię. 

Niemalże w rocznicę Twojego postu dokonałem zakupu, bo temat odżył i mi się przypomniało ;) Ośka i endcapy w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...