Skocz do zawartości

[SID] Ultimate, Select - opinie


Sabarolus

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.07.2024 o 00:27, wr81 napisał:

Zawsze przy rabatach na całość oferty podnosili ceny przynajmniej na część produktów które potem wracały z powrotem gdy kod nie był już aktywny, zobaczymy czy tak będzie i tym razem.

Można powiedzieć że zarysowany scenariusz  się zrealizował -  co nie wyklucza dalszych fluktuacji oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam i Rebe i Sida w dwóch rowerach. Pewnie, ze Sid lepiej pracuje - to się czuje ale przykładowo w ogóle by mi się nie chciało zamieniać tej Reby na Sida mimo lepszej pracy. Ale to kwestia indywidualna. Cena jest fajna taniej nie kupisz - jak chcesz wymieniać to kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam blokadę na goleni w Rebie. Po zablokowaniu oczywiście nie jest zablokowany na super sztywno ale jak w przytoczonym temacie przy mocnym uderzeniu koła w podłoże blokada puszcza ale jeśli chcesz konkretnie ile w cm to nie odpowiem - nigdy nie zwracałem uwagi. Poza tym zależy od nierówności na drodze - w co wpadnie koło, szybkości jazdy, masie rowerzysty itd. Ale podczas podjazdu a wtedy jedynie blokuje - właściwie nie przypominam sobie aby blokada puszczała bo jadę wolno i powoli czyli delikatnie dla amortyzatora.  Czasem zapomnę odblokować na prostej, już po podjeździe kiedy jadę znacznie szybciej i faktycznie jak koło na cos trafi to cos tam puszcza - ale nie potrafię być precyzyjny w swoim opisie jeśli tego byś oczekiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim SID Select to awaryjne badziewie. Jeśli już zmieniać to na coś co ma oddzielne obwody kompresji szybkiej i wolnej - Ultimate RC2 i najlepiej w wersji z chargerem 3.1 ze względu na pełną niezależność tych ustawień (w niższych niż 3 chargerach były to nastawy w pewnym stopniu zależne od siebie z kolei 3 był wadliwy i w ciągu kilku m-cy zastąpiony 3.1).

Jeśli pasował ci fox to idź w foxa 34 performance z tłumikiem grip2. Będzie zbliżony sztywnością do Reby/SIDa SL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcusling napisał:

Mam blokadę na goleni w Rebie. Po zablokowaniu oczywiście nie jest zablokowany na super sztywno ale jak w przytoczonym temacie przy mocnym uderzeniu koła w podłoże blokada puszcza ale jeśli chcesz konkretnie ile w cm to nie odpowiem - nigdy nie zwracałem uwagi. Poza tym zależy od nierówności na drodze - w co wpadnie koło, szybkości jazdy, masie rowerzysty itd. Ale podczas podjazdu a wtedy jedynie blokuje - właściwie nie przypominam sobie aby blokada puszczała bo jadę wolno i powoli czyli delikatnie dla amortyzatora.  Czasem zapomnę odblokować na prostej, już po podjeździe kiedy jadę znacznie szybciej i faktycznie jak koło na cos trafi to cos tam puszcza - ale nie potrafię być precyzyjny w swoim opisie jeśli tego byś oczekiwał.

Ja sprawdzam w ten sposób, ze wciskam przedni hamulec i mocno naciskam na kierownice. Na oringu widzę wtedy jaki skok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2024 o 23:15, Yacko napisał:

Ja sprawdzam w ten sposób, ze wciskam przedni hamulec i mocno naciskam na kierownice. Na oringu widzę wtedy jaki skok.

Sprawdziłem oringiem i przy zablokowanej Rebie skok wynosi nie więcej niż 2 cm. Wystarczy wcisnąć mocniej kierownice przy postoju rękami lub podczas jazdy taki maksymalny skok na wybojach przy ręcznej blokadzie ma miejsce.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ja też sprawdziłem u innych i jest podobnie, jeden kolega twierdził, że się nie ugina, ale za słabo wciskał :) Z blokadą nowe Reby A9 mają tak samo - powyżej ok 12mm ciągu linki kończy się blokada i jest odblokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...