Skocz do zawartości

[SID] Ultimate, Select - opinie


Sabarolus

Rekomendowane odpowiedzi

Co tam u licha jest 2-3 droższe?!

Wchodze na strone znanego serwisu amortyzacji i FOX32 na gripie/FIT4 stoi 320 a Reba okolice 250, podstawowy serwis dla obydwu tyle samo -150 PLN

 

Serwis olejowy robi się dokładnie tak samo. Serwis tłumika jest troche bardziej skomplikowany, ale jest do zrobienia w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dokumosa napisał:

2-3x droższy i bardziej wrażliwy na zle i/lub zbyt rzadkie serwisowanie. Tak jak utrzymanie Jaguara jedt droższe niż VW. Coś za coś.

W jednym serwisie pytałem to im to Lotto jaki amortyzator jeśli to nie wynalazek Cannondale. Kwestia części zamiennych ewentualnie ale w większości to grosze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Dokumosa napisał:

Ale np. uszczelki kurzowe do SIDa 11EUR

Które wymieniasz co ile? Koszt podstawowego serwisu jest taki sam, więc te ogólne koszty x2/x3 wyższe to bardzo na wyrost.

Jeżeli dla kogos priorytetem jest niski koszt serwisu to montuje chinski sztywny widelec i ma spokój.

Edytowane przez Sabarolus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoich widłach zmieniam zawsze przed rozpoczęciem sezonu. Łatwiej się wszystko czyści jak się zdejmie stare kurzówki. A mam kitów fabrycznych z skf'ami ultra-low friction na kilka lat do 32 i 35mm RSów. W 34 factory też staram się trzymać taki interwał ale te pomimo, że kupuje w promo poza PL to i tak nigdy nie zszedłem ponizej 33EUR.

Jak ktoś ma potrzebę (jak ja) używania fabrycznej chemii to też jest znaczna różmica pomiędzy tymi markami. A full service kity to 2,5-3x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@Yacko W Rebe bym nie szedł - według mnie pracuje dużo gorzej od Fox'a...  Chyba, że te nowsze lepiej pracują (mam SA 2016) ?

Co do masy, to Rhythm waży +/- 1.8 kg (jeden z manetką, drugi bez) http://wagarowerowa.pl/index.php?d=artykul&kat=2&art=9211 , http://wagarowerowa.pl/index.php?d=artykul&kat=2&art=8661

Nawet jeśli jest mniej sztywny/bardziej wiotki, to ja tego nie zauważyłem - może jakbym dużo ważył, albo próbował sił w XCO (to drugie nierealne), tobym zmienił zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się jedynie zgodzić z @KrissDeValnor FOX z GRIPem pracuje bardzo przyjemnie, bez porównania lepiej od Reby i innych wynalazków RSa z tłumikami TK/Motion Control. Dla mnie wybór byłby prosty - Fox.

Czy Rhytm jest mniej sztywny niż Reba? Nie wiem, być może. W ogóle nie zwracam uwagi na takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rhythm ma też względem perfromance 2x węższe ślizgi i inny stop goleni górnych z mniej trwałą anodą. Trzeba dbać. Niemniej Grip będzie lepszy od wszystkiego co ma tłumik bez separacji powietrze/olej oraz bez obwodu szybkiej kompresji (czyli właściwie wszystko poniżej tłumika charger w RS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pracę i wybieranie nierówności jestem zadowolony z Fox32 Rhytm po dostrojeniu pod swoje preferencje. Jednak chodzi mi po głowie zakup Chisela i modyfikacje - na pierwszym miejscu amor z manetką na kierownicy. Foxa wstępnie odrzuciłem ze względu na drogi serwis i małą sztywność, gdzieś widziałem nawet tel labolatoryjny, gdzie bodajże Judy Gold wypadał sztywniej niż Fox32 Rhytm. Poszukam. Szajbajk też pokazywał na filmie, że nie jest zbyt super:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, to ten FOX ze sklepu "piramidy", który w regularnej cenie 200EUR tam występował ;).

W sidzie ograniczeniem może być dł. sterówki.

Istotna różnica między nimi to sterowanie tł. kompresji manetka vs wajcha na goleni. 

 

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dokumosa napisał:

Ooo, to ten FOX ze sklepu "piramidy", który w regularnej cenie 200EUR tam występował ;).

W sidzie ograniczeniem może być dł. sterówki.

Istotna różnica między nimi to sterowanie tł. kompresji manetka vs wajcha na goleni. 

 

Do Chisela L powinna długość wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli ważysz do 80kg i zależy ci na manetce na kierownicy (przy czym pewnie musisz kupić ją ekstra) to fox. Przy większej masie na trudniejszych singlach może brakować sztywności. Jeździłem dokładnie na takim modelu kilka razy i przy moich 100kg jednak odczuwalnie brakowało sztywności. Z drugiej strony HT o skoku 100mm samo w sobie jest takim ograniczeniem, że planowo w takie trasy bym się nie zapuszczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dokumosa napisał:

Ooo, to ten FOX ze sklepu "piramidy", który w regularnej cenie 200EUR tam występował ;).

Faktycznie od kilku dni kontrowersyjny outlet podwyższył ceny dużej części produktów z regularnej oferty ale ma to związek z lansowanymi ostatnio

w newsletterach kodami rabatowymi 20% bez minimalnej kwoty zamówienia i 25% powyżej 800 EUR. Zawsze przy rabatach na całość oferty podnosili ceny przynajmniej na część produkótw które potem wracały z powrotem gdy kod nie był już aktywny, zobaczymy czy tak będzie i tym razem. Luksemburskie cwaniaki testują wszystkie opcje. Zawsze zostają newslettery, sam w zeszłym tygodniu na plaży bohatersko zwalczyłem chęć zakupu CC Helma za 180 lub/i ZEBa Selecta za 170EUR ktory zrodził się w przegrzanej od słońca mózgownicy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piramida + kontrowersyjny outlet + najpopularniejszy dostawca resellerów z olx, kleineinzigen etc = RCZ Bikeshop. Unikalne miejsce dla koneserów niskich cen ze swoją speyficzną filozofią oraz blaskami i cieniami,z którymi lepiej się zapoznać przed ewentualnym zakupem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzę głowkę plus mostek ale wydaje mi się, że nawet jedna podkładka się zmieści. Jak na złość nic nie widzę na zachodnich promocjach a taka Reba za 1000 zł by mi wystarczyła.

Edytowane przez Yacko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...