Skocz do zawartości

[Napęd] 124 ogniwa


Marcin1308

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam pewien problem... Po ewidentnym kopnięciu jaki ktoś zaserwował w łańcuch w rowerze mojej żony wygięciu uległo jedno z ogniw -.- żeby na zębatce są ok. Problem objawił się wywalaniem łańcucha z obiegu (przód 1 tył 7) na skrajnych i przed ostatnich rzędach. Ogniwo ile mogłem tyle na szybko wyprostowałem choć precyzji w tym zero.  Teraz w ogóle jeździ bo przed prostowaniem wygięcie blokowało się w ostatniej (najniższej) zębatce tylnej przerzutki (zęby nie trafiały w ogniwa tylko prosto w "blaszkę" i lądowały obok zębatki). Zdobywałem wiedzę ile się da przez ostatni tydzień, liczyłem ogniwa i naliczyłem niestety 124 -.-... gdzie nie spojrzeć tam 114 i 116/ "x" rzędów, gdy wpisuje 124 jedyne co widzę to łańcuchy do e-bike jednobiegowe, z przerzutkami planetarnymi lub w piaście. Jedynie sensowny łańcuch jaki znalazłem to Connex 7e8 aleeee na jednej stronce tak, a na drugiej inaczej. Ratujcie i pozwólcie być bohaterem w swoim domu xD czy taki łańcuch będzie ok do roweru zwykłymi zębatkami 1/7 na zewnątrz ? Wybaczcie brak fachowych określeń, jeśli napisałem zbyt mało to pytajcie. Jest to pierwszy wpis + brak doświadczenia w terminologii rowerowej. Jeśli możecie pomóc to proszę, dostosujcie język ;).

Rower to zwykła damka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja tam prostowałem łańcuchy jak klient był na tyle uparty ze nie chciał kasety bo doba a zużycie lacha sięgało grube procenty. 2 2skie klucze by weszły w ogniwa i się prostuje. Da się zrobić tak że nie idzie poznać gdzie się pogięło. Można tez wywalić pogięte ogniwa i wszczepić inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten łańcuch to nie jest jakiś mój wymysł, nie wiem dlaczego tak to wygląda ale no cóz. Myślałem żeby go skrócić (ewentualnie dowiedzieć się czy przejdzie jak założę 116) ale przy 121 ogniwach już wyglądał źle, a nawet niebezpiecznie. On idealnie musi mieć 124 nie mniej nie więcej 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...