Skocz do zawartości

[suport] Jak dobrać długość suportu?


niweja

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąć suwmiarkę i zmierzyć szerokość mufy. Model korby już masz, więc składając te dane do kupy dobierzesz odpowiedni suport.
Prawdopodobnie BB-UN300 z osią 122,5mm będzie odpowiedni o ile masz linię łańcucha 47,5mm. Chyba, że masz osłonę napędu z blachą mocowaną pod suportem, to wtedy BB-UN300-K. Jeśli ma być taniej, to NECO B910.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest tak jak napisałeś, chodzi o szerokość a nie o średnice 70 mm (plus/minus 2 mm). Mierzyłem na szybko.

A czy źle dobrana długość suportu może powodować jakieś problemy z przednią przerzutką ?

Mam korbę FC-TY301 i przednią przerzutkę  FD-TY510.

Przerzutka przednia to dual swing, zamontowana na rurze o średnicy 28,6 za pomocą adaptera.

Na najniższej zębatce z przodu przerzutka ładnie da się regulować śrubą L, natomiast po przykręceniu linki nie mogę wrzucić największego blatu (regulacja śrubą H nic nie daje - kompletnie nic się nie dzieje.

Dlatego zastanawiam się czy winna jest źle dobrana przednia przerzutka czy suport jest za długi czy może jeszcze coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...