Skocz do zawartości

[Klucz] Długi imbus


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Potrzebuje sobie zrobić długą końcówkę imbusową, żeby zamontować na kluczu dynamometrycznym.

Mam taki uchwyt, przykręcany do mostka. Jak widać, normalny klucz, nawet z przedłużką tam nie wejdzie. Trzeba mieć coś cienkiego.

Lezyne Direct X-Lock Mount - Burkes Cycles

Nic gotowego pod 3/8 czy 1/4 cala znaleźć nie mogłem, samego Bitu też nie.

Wpadłem na pomysł że kupię zwykły imbus, utnę go i wsadzę w nasadkę 4mm.

Tak się tylko zastanawiam. Czy klucz powiedzmy 8-10 cm mi się nie ukręci? Nie będzie to przekłamywało momentu? Muszę dokręcić do 4-4,5 Nm.

No chyba że macie inny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim momencie nie ma szans że klucz się ukręci, bez przesady. Bardziej obawiałbym się o solidne zamocowanie go w nasadce - może da się to zrobić jakoś na kleju czy coś, bez spawania. Bo nasadki są dość płytkie, a nawet jak kupiłbyś głęboką to nie wiem czy nie będzie problematyczna jej grubość. 

I naprawdę, przedłużka 1/4 cala z bitem się tam nie wciśnie? Przecież bit jest średnicy główki śruby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie bardzo. Próbowałem i jest za ciasno, chociaż sprawdzę bo mam jeszcze inne klucze i adaptery. Może któryś będzie cieńszy.

Z tą nasadką też mam takie obawy. Wchodzi jednak dość płytko. Będę próbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jest jeszcze opcja druga - przygotować sobie kilka śrub, "poćwiczyć" dokręcanie z momentem 4-5Nm a potem z takim samym dokręcić ten uchwyt. To jest na tyle popularny moment w dokręcaniu wielu śrub w rowerze że warto umieć go wyczuć nawet bez klucza dynamometrycznego. Fajnie jakbyś miał klucz typu T, bo inaczej dokręca się długim, inaczej krótkim ramieniem, a też dokręcając długim łatwiej wyczuć klucz trzymając go w całej dłoni niż zwykłego imbusa którego ściska się w dwóch palcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...