Skocz do zawartości

[napęd] Zacięcia napędu i zgrzytanie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Rower to Kross Evado 5.0. Wiosna wymieniłem kasetę i łańcuch (KMC 9rz), korby na razie nie bo oceniliście po zdjęciu że jeszcze pochodzi. Wymieniłem też tylną piastę Shimano Deore), suport (Neco) oraz pedały. Od tego czasu przejechałem ok. 2 tys. km. Od paru tygodniu okresowo w napędzie słyszę jakieś zgrzytanie/strzelanie a na pedałach wyczuwam drżenie. Wymyłem dokładnie napęd (szejkowanie), dokręciłem korby na max, sprawdziłem dokręcenie suportu i dalej to samo. Podejrzewałem korbę ale zacięcia występują też na najmniejszej zębatce, która jak wiadomo jest bardzo mało używana. Własnie w jednej z grup na FB znalazłem opis podobnego problemu - komuś pękł hak. Sprawdziłem - mój jest prosty, dobrze dokręcony, wózek przerzutki Deore jest prosto ustawiony. Biegi w obydwu przerzutkach zmieniają się idealnie. Ktos napisał o łańcuchu - sprawdziłem, wszystkie ogniwa zginają sie lekko. Autor napisał: "2 metry przed miejscem złamania poczułem drgania z pedałów". Ktoś też odpisał coś takiego "zdejmij kolo i sprawdz jak kreci sie kaseta na piascie, moze sie czasami zacina i wtedy potrafi szarpać łańcuchem. Dzieje się tak tylko gdy nie pedałujesz. Wtedy serwis piasty i bebenka . Przy okazji sprawdz rolki przerzutki czy swobodnie sie kreca lub nie mają uszkodzonego ząbka.". U mnie kółeczka sa już trochę zużyte, ale mam kupione nowe.

Tak wiec co tu zrobić? Wymienić kółka przerzutki i zrobić serwis piasty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...