Skocz do zawartości

[napęd] praca napędu po wymianie łańcucha i wolnobiegu


derlis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam taki mały i dosyć dziwny dla mnie problem, bo nigdy wcześniej przy okazji wymiany napędu (w tym samym rowerze) się z tym nie spotkałem

Wymieniłem wolnobieg i łańcuch na nowe. 7x3, stara i coraz mniej powszechna, ale dla mnie idealna kombinacja
Generalnie wszystko jest dobrze na wszystkich przełożeniach poza 2x6, gdzie łańcuch chwilę "poskacze" po czym zrzuca się na 2x7
Brałem pod uwagę regulację przerzutki itd., ale gdybym miał rozregulowaną przerzutkę to chyba raczej więcej niż jedno przełożenie by szwankowało, czyż nie?
Tym bardziej że przed wymianą nie szwankowało nic, wszystkie biegi wskakiwały wzorowo
Łańcuch jaki kupiłem ma 116 ogniw, był zresztą dołączony do wolnobiegu; nie pamiętając ile miałem ogniw na poprzednim, bo tam była w międzyczasie zabawa w skracanie, wydłużanie, "awaryjne" przekładanie do innych rowerów itd., "na czuja" skułem go na 114 ogniw - mimo iż na 20 z 21 możliwych przełożeń pracuje jak należy, to może to info się do czegoś przyda... 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tylko czy takie przyczyny nie powodowałyby tego że napęd nie pracuje jak należy na większej ilości przełożeń, a nie tylko na jednym ze wszystkich 21?
Zresztą te elementy zostały wymienione dosłownie wczoraj... co potencjalnie przez jedną noc mogłoby się stać lince czy pancerzowi, skoro na starym napędzie, mimo iż sam w sobie wymagał wymiany, jeszcze wczoraj wszystkie biegi wchodziły prawidłowo?
Oczywiście to tak czy owak sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli regulowałeś na nowo założonym wolnobiegu, to mógł być jeszcze nie do końca dokręcony.

Może się wszystko dziać. Miewałem przypadki, że przerzutka dobrze chodziła po wszystkich biegach oprócz najszybszego, gdzie nie chciała zrzucać. Wymiana pancerzy, linki i kółek i nagle wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. odkąd włożyłem nowy nic nie ruszałem, nie regulowałem, nie naciągałem - po prostu w stanie w jakim rower był rozkułem stary łańcuch, wykręciłem stary wolnobieg, wkręciłem nowy i skułem nowy łańcuch
I tak jak piszę, wszystkie biegi wskakują wzorowo poza 2x6 gdzie chwilę pochrupie i wchodzi na 2x7
z 2x7 na 2x6 wrzucę bez problemu, ale po chwili znów spadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...