Skocz do zawartości

[Napęd] Cube Aim Pro 2021 wymiana całego napędu na 1x12


Ywald93

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Ywald93 napisał:

A druga rzecz to powiedział mi, że raczej na pewno mi x11 nie wejdzie na to co mam

Bzdura. I to że nie wejdzie i cena 2k za 1x11.

Korba Mpx11 z zebatka i suportem - 250zl.

Kaseta Sunrace\SLX 11-46 300-350

przerzutka slx m7000 - 250 (a 5120, która mi sie wydaję też kompatybilna, na allegro jest za 150)

Łańcuch hg701 - 120

Manetka m5100 - 120 (slx - 150, xt - 200)

Czyli 1100-1200. Plus montaż i regulacja, niech koledzy serwisanty powiedzą ile za to. 11-50/51 będzie nieco drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ywald93 napisał:

O co chodzi z opcją wybierz kolor przy zakupie tego mpx11? Np. 1 degree sprocket, 3 degree sprocket, 1 degree BB. 

Są jeszcze jakies alternatywy tu na miejscu czy trzeba to sprawdzić z chin? Niby jest to samo ale za 450zl 🙃

Potrzebujesz "6 deg" - taki ofset do twojej ramy. BB (jak można domyślić się z obrazków) - suport w komplecie.

https://allegro.pl/oferta/korba-prowheel-narrow-wide-jak-sram-sx-gxp-32t-10700910537

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to dzisiaj se tą korbe Mpx zamówie żeby już dalej nie kombinować, a zastanowie sie nad rozmiarem kasety ale mimo wszystko kusi ta deorka 11-51, fajny bajer. 

Cytat

Do tego jeszcze trzeba suport sm bb52 tak? 

Z jednej strony jestem zawiedziony po czasie, że kupiłem taki rower, niby 2021 a jak widać wszystko z najniższej półki i stare technologie, bo była okazja na używanego składaka za 3200zł i dziś bym nie żałował, ale wtedy nie wiedziałem czy będę na nim jeździł a jak sie okazało to tych kilometrów robimy dość dużo. 

A z drugiej strony to nie dbałem o sprzęt a szkoda zajechać coś fajnego, ale przynajmniej rama jest na mój wzrost, gripy i pedały wymienione, oświetlenie też dobre to jest zajawka żeby do niego dołożyć ten napęd i śmigać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że niskie modele u każdego producenta mają praktycznie zabkooowaną drogę do  sensownego upgrade'u. 

Ten prowheel to całkiem przyzwoita korba (poziom takiego współczesnego deore tyle, że bardziej uniwersalna). Zanim bedzies z mógł kupić kasetę m5100 11-51 to korba z chin zdąży przyjść 3x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bikester twierdzi że ma na stanie.

Widzisz, ty mi podałeś namiary na korbe, kupiłem a teraz pod tym linkiem widnieje napis - sprzedaż zakończona. Kaseta też była dostępna - już nie jest 🙃.  Aż tak się nie pali, bo jeszcze kasa nie przyszła żeby montować to tu i teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2021 o 19:47, remover napisał:

Bikester twierdzi że ma na stanie.

@remover Przyszła mi ta korba, ale wcześniej dostałem telefon, że będzie to na adapterze i zębatce DECKAS, wysłał mi zdjęcie tego ale po zewnętrznej stronie, i powiedziałem, że jak ma to niech zamontuje 34T ostatecznie przyszło to na zębatce EKFAN.

Jak dobrze widzę to ten adapter sprawia, że jest offset 6mm? Napisz jeszcze coś odnośnie tego co mi przyszło, czy jest ok.

 

 

korba01.jpg

korba03.jpg

korba04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pół gryza bo to byl czas na 🍻 😂

Skoro korba i kaseta jest znana to jeszcze mam wątpliwości co do manetki (co mi da np slx) raczej zwykłą bym brał, łańcucha i najbardziej suportu, no bo przerzutka m5100 na długim wózku to akurat wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka slx daje tyle samo co deore. Polecam zakup sl-m5100 że względu na kompatybilność z nowymi hamulcami (być może będziesz chciał/musiał kiedyś zmienić). Łańcuchy ze 2 i rotacja. Polecam cn-hg701 (okolice 100zł) lub ybn sla 11 (~180zł) i żadne aukcje tylko sklep z fakturą (podróbek masa). Suport jeśli masz tam mufę bsa to trzeba było brać w kompecie z tym prowheelem (dobre suporty mają) ew. lepszy bb-mt800 (za 75zł kupowałem dwa dni temu sporą ilość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci, że te Tektro co mam założone są dość fajne, przedni hamuje elegancko. Klocki musze wymienić bo już chyba 2400km mają przejechane i tylni hamulec słabnie.

O łańcuchu a raczej rotacji możesz coś napisać, tzn teraz planuje dbać o sprzęt a nie jak dotychczas mieć to gdzieś przelecieć myjką ciśnieniową i smarem raz na jakiś czas.

nie wiem jaką mam mufe, w komplecie suportu nie oferowali ale chyba ten bbmt800 (hollowtech2)? powinien pasować z tego co wcześniej czytałem o tej korbce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...