Skocz do zawartości

[zębatka] zwykła szosowa 110 BCD zamiast narrow wide i napęd 1x - da radę?


heavy_puchatek

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Cześć,

krótkie pytanie. Mam napęd 1x, grupa Rival 1 więc przerzutka ze sprzęgłem. Zębatka 40. Z tego co widzę to jest zwykłe 110 BCD, 5 śrub czyli to samo co w szosowym kompakcie.

Jak bym zamiast narrow wide 40 założył 34 szosową ma to szansę działać bez spadania łańcucha? To jednorazowa akcja zmiękczenia przełożeń, nie będę tak stale jeździł :D

Napisano

No napisałem Ci, że praktycznie na pewno będzie spadało. Sprzęgło naciąga łańcuch, ale zęby są na tyle niskie, że łańcuch się ześlizgnie.

Napisano

jakiś czas jeździłem na przerzutce sram x9 typ 2 ze sprzęgłem i zwykłej tarczy z przodu i łańcuch nie spadał, pytanie tylko w jakim terenie bedziesz jeździł i na jakim przekosie łańcucha. Ja miałem raczej prosto, po mieście parkach lekkich dziurkach to się trzymał. Jak ma to być tylko tymczasowe rozwiązanie to możesz spróbować

 

Napisano

Przełajogravel z 40 z przodu i 11-46 z tyłu. Pomyślałem sobie, że na uphill na Śnieżkę przełożę na szybko zębatkę z szosówki bo i czemu nie, jeżeli ma to szansę działać.

Ale jeżeli ma mi spaść po drodze to wolę trochę poprzepychać, już tam na tym wjechałem kiedyś. Trudne to nie jest, po prostu z wyższą kadencją byłoby szybciej. 

Napisano

Jak coś, to mam taki do sprzedania. Muszę tylko sprawdzić czy jest kompletny.

Napisano

Dobra, skoro może spadać to już tematu nie ma, nie będę kombinować. Jadę na tym co mam. I tak niedługo wpadnie nowy napęd to wsadzę z przodu 36 i z tyłu jakieś 10-50 :) 

Napisano
6 godzin temu, skom25 napisał:

Będzie spadał. Mi na NW bez sprzęgła spadał.

A nie powinien ;) Używałem różnych kombinacji z 1x i przerzutka ze sprzęgłem czy bez nie miała tu najmniejszego znaczenia.

Napisano

No co mogę powiedzieć. Mi spadał i tyle, czarów nie odprawiałem nad nim :D

Napisano

Generalnie to może sobie spadać w pewnych szczególnych przypadkach i na NW. Po to w niektórych typach rowerów stosowane są prowadnice, ograniczniki, rockringi itp. niezależnie od sprzęgła w przerzutce.

Napisano

Wiesz, to nie było tak że spadał co 100 metrów. Incydenty, ale się zdarzało. W aktualnym rowerze nie ma o tym mowy.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...