Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] Deore M591 zamiast M592


weldlive

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałbym wymienić już drugą przerzutkę Deore M592 w Kross Level5. Ciągle to samo - luzy, rozjechany wózek, niestabilne przełożenie na podjazdach. Czy mogę zastąpić ją przerzutką M591? Słyszałem, że jest lepsza. Tylko ma mocowanie bezpośrednie (ale to chyba też zaleta w odniesieniu do solidności), a M592 jest na haku. Dlatego nie wiem, czy mogę ją bez wahania zakupić. Zastanawiam się też nad Deore LX M570 - to starsze modele, ale zależy mi na tym. Z góry bardzo dziękuję za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie M591 kupiłem z rowerem w 2011r. Po kilku latach wyrobił się gwint przy śrubie regulującej i kupiłem M592. Stara leżała w regale. Po 3 latach M592 miała luzy zbyt duże żeby ją ustawić. Kupiłem baryłkę do regulacji na pancerzu i wygrzebałem M591 z gratów. Jeżdżę do tej pory, mamy 2021r, żyletka. Zrobione ponad 25kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Dodam jeszcze, że przy przejściu na M591 poczujesz przyjemną zmianę pracy manetki, będzie to chodzić dużo lżej ponieważ M592 na shadow ma mocniejszą sprężynę. Co za tym idzie jednak M591 ma delikatnie mniej napięty łańcuch, ale zakładam, że przy tym rowerze nie będzie to dla Ciebie takie istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co za tym idzie jednak M591 ma delikatnie mniej napięty łańcuch, ale zakładam, że przy tym rowerze nie będzie to dla Ciebie takie istotne.

Dużo jeżdżę, ale na takich niuansach się nie znam (wcześniej, 15 lat jeździłem na Nexave - cross i mtb). Mniej lub bardziej napięty łańcuch na co mawpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...