Skocz do zawartości

[kaseta] 11rz szosowe 11–12–13–14–15–16–17–19–21–24–28T


grissley

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje sensowna kaseta Shimano o stopniowaniu takim jak w temacie?
Standardowo wszystkie 11-28T (11rz) mają 11-12-13-14-15-17-19-21-23-25-28T. Ja wolę mieć jak najdłużej skok o jeden ząbek, a na samym końcu kasety 2-3 choćby sporo większe, na sytuacje awaryjne.

Teraz mam napęd 3x10  z kasetą 11-28. Jadąc z przodu na środkowym blacie (36) większość czasu spędzam na koronkach odległych od siebie o 1 ząbek właśnie. Ale chodzi mi po głowie zmiana na gravela, a w takim przypadku korba będzie już tylko 2 rzędowa. I wtedy jadąc na blacie 46 będę znacznie częściej mielił między koronkami odległymi o 2 ząbki, co już mi się nie podoba.

Kasetę o stopniowaniu jak w tytule Shimano robi, ale chyba tylko do trenażerów (cs-h110 i CS-G110) ...
Albo może jest opcja przerobić kasetę 11-25, podmieniając jakoś dwie największe koronki? Bo przy 11-25 na niektórych podjazdach będzie z kolei za ciężko...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koronka 25T przy napędzie 3x miałaby być za twarda to raczej 11T też ci niepotrzebne. Kup sobie ultegrę 14-28 i będziesz miał 14-15-16-17-18-19-20-21-23-25-28

ew. jest firma "miche", która robi kasety pod shimano o nietypowym stopniowaniu pokroju 14-27, 18-27, 18-29

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrismel - SRAM chyba nie jest kompatybilny z Shimano...?

Mihau_ - 11T jest mi potrzebne, chociaż z 12T na mazowieckich równinach dałbym też radę. Ale stopniowania zaczynające się od 12 niczego w temacie moich potrzeb nie wnoszą.
Koronka 25T jest niewystarczająca w układzie 2x, a nie 3x. No może jakbym na dużym blacie miał 44, a nie 46...? Ale chyba nie da się podmienić dużego blatu z GRX na 44?
Sprawdzę tę firmę "miche" - ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 23.08.2021 o 08:18, Mihau_ napisał:

ew. jest firma "miche", która robi kasety pod shimano o nietypowym stopniowaniu pokroju 14-27, 18-27, 18-29

To ta włoska? Aż boję się pytać, bo mnie cena zabije ;) Nie ma jakiejś "naszej" firmy tego typu? Zamówiłbym kombinowany pająk... 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, grissley napisał:

Nie ma jakiejś "naszej" firmy tego typu?

Jeśli jesteś Chińczykiem to pewnie jest😂 

Miche w przypadku 11s kosztuje na poziomie lekko powyżej 105, sporo taniej niż ultegra. Czyli akceptowalnie jeśli chcesz szukać niestandardowych stopniowań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na płaski teren na nic potrzebne lekkie biegi, niw wiem jak z twoją formą, ale w zupełności wystarczy zakres np 10-40 kmh dla kadencji 90 rpm, z szczególnym targetem na okolice 30 kmh

na jednym blacie możesz sb pozwolić na ovala + oszczędzone lieniądze na przerzutke manetke.... z hamulcem zresztą ppdobnie, tylny na asfalcie płaskim jest useless, przy awaryjnym hamowaniu b3ędzie to tylko zdzieracz opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu starczy temu starczy - ja lubię mieć ciasno zestopniowaną kasetę, a z 1x to się średnio dogaduje. Poza tym, to jak udowadnianie, że 3 biegi w automatycznej skrzyni w aucie starczą, bo się wszędzie dojedzie. No niby tak. Syrenką też można dojechać, ale po co, jak da się wygodniej i przyjemniej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........kaseta np 11-25 i jeden blat, na  płaskim to nawet z ciasną kasetą starczy jeden blat, przykładowo do w pełni komfortowej jazdy na płaskim starczyłoby mi 50 z przodu i kaseta 15-32, nigdzie na płaskim (chyba że z huraganem w plecy) nie użyjesz twardszego ani miększego biegu, za to możesz mieć owalną zębatkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...