Skocz do zawartości

[Przerzutka tył] wymiana wózka w całości - ktoś robił?


borsooq

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam w domu przerzutkę Shimano RD-M773 SGS, która ma złamaną część wózka wewnętrznego (inner plate). Ta część, jak widzę obecnie, jest zdaje się nie do dostania, no chyba, że ktoś na forum wie, gdzie można tak unikalne części dostać. Numer katalogowy Shimano: Y5XF10000.

W związku z tym, że jest to tak ciężko dostępna część, zastanawiam się nad wymianą całego wózka np. od RD-M772 albo RD-M781. Czy ktoś kiedyś robił coś takiego? Zadziała, to? Jakie, ewentualnie mogą być efekt uboczne w działaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam nadzieję nie dostać warna za to, ale dla potomnych:

odpowiadając sam sobie: tak zadziała. Właśnie zaaplikowałem kompletny wózek od M781. Transplantacja bezproblemowa. Jak to zadziała? Jeszcze nie wiem, bo czekam na łożyskowane kółeczko z aliexpress, bo jednego mi brakuje. Tak, czy owak - wózki bardzo podobne. Od biedy można by zaaplikować tylko wewnętrzny (inner plate) od M781, chociaż byłoby to pewnie wysoce nieestetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak wózki ze kompatybilne o ile są montowane w ten sam sposób a shimano ma ich kilka. Przy wózkach pasuje zwrócić uwagę na której dziurce była sprężyna zaczepiona bo zwykle są 2. Nie wiem czy wielką robotę to zrobi przy tej przerzutce ale przy klasycznych może popsuć przerzucanie trochę, bo to się do kasety ustawiało. Najwyraźniej to widać w przerzutkach szosowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...