Skocz do zawartości

[Naprawa gwintu] Naprawa gwintu w uchwycie na bidon


Rekomendowane odpowiedzi

Rama aluminiowa?

Jeżeli tak, to nitonakrętka. Rozwiercasz starą żeby wypadła. W pierwszym lepszym warsztacie samochodowym wstawią Ci taką w 30 sekund. Są też metody chałupnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co biorę minimalnie wiesze wiertło, niż średnica otworu wiercę potem daję nitonakretle wkręcam śrubę i po sprawię a są jakieś specjalistyczne zestawy do kupienia?

A dlaczego się pytasz czy rama aluminiowa jest jakaś różnica w naprawie pomiędzy ramą stalową a aluminową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aluminiowej jeszcze nie widziałem czego innego niż nitonakrętka. Za to w mojej stalowej, gwintowane tulejki są wspawane.

Możesz też spróbować zrobić w domu. O ile pamiętam, to bierzesz nakrętkę, wkręcasz śrubę a potem to w nitonakrętkę. Poszukaj na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co bo zobaczyłem że śruby do bidonów mają 5mm czyli rozwiercam powiedzmy 6mm daję nitonakretke o wewnętrznym 5mm i zewnętrznym 6mm i po sprawie .

Zobaczyłem jakaś przykladowal nitonakretke na allegro i ma średnicę zewnętrzna 10mm czyli wiercę wiertłem na 10mm i przyrządem do nitowania nituie i po sprawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym nie robił otworu 2x większej średnicy niż wymagany gwint. Szukaj odpowiedniej nitonakrętki. Zwykle te pod śruby m5 mają średnicę  6,8-7mm. Do tego istotny jest sposób montażu ktory nie whmaga dostępu od doopy strony. Względnie przykręć koszyk do tego co masz na czerwony loctite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...