Skocz do zawartości

[Rowery elektryczne] Jak uczyć się naprawiać rowery elektryczne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Od kilku lat uczę się naprawiać rowery jest to moja pasja w wolnym czasie naprawiam rowery i sprzedaje je ale tylko zwykłe górskie szosowe itp.chcę pójść o krok dalej i uczyć się serwisować rowery elektryczne możecie polecić jakieś dobre kanały na YouTube lub książki o serwisowaniu rowerów elektrycznych aby zdobyć chociaż podstawową wiedzę oczywiście uważam że najlepszą nauką jest praktyka ale nie mam roweru elektrycznego 

A drugie pytanie co sądzicie o magazynie bikeboard czy jest tam wiedzą przydatna na temat naprawiać dla pasjonatów rowerowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś pytanie w stylu "Jak nauczyć się operować wyrostek" i liczysz na sensowną odpowiedź? Sam sens zadawania takiego pytania jest co najmniej dziwny. Na tą wiedzę składa się wiele połączonych razem umiejętności praktycznych i teoretycznych, a skoro zadajesz tak a nie inaczej pytanie to mam wrażenie, że obu nie masz.

Naprawdę nie rozumiesz bezsensu tak zadawanego pytania? Czy po prostu trolujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem proste pytanie o co mi dokładnie chodzi żeby zostać mechanikiem samochodowym najlepiej skończyć technikum samochodowe czytać książki czasopisma o samochodach przeglądać fora czy oglądać filmy na YouTube o tej tematyce itp...

I właśnie pytam kto by mi polecił :książki ,kanały na YouTube czasopisma o tematyce rowerów elektrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie poleci, bo tą wiedzę zdobywasz praktyką, a nie czytaniem i oglądaniem.

Zupełnie szczerze i bez szydery, takich Romków mechaników elektryków jest na pęczki, a jak przyjdzie co do czego to wiedzą nie grzeszą i załamują ręce przy byle czym. Ostatnio jeden taki mnie nie potrafił w wiązce 5 kabli sprawdzić, który nie łączy. Jak już ogarnął po 3 dniach to spalił układ przy lutowaniu 5 kabelków. Też pewnie zdobył wiedzę na YT albo z książki, a tam nie pisało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

"Z kąś" czeba 😉

A tak poważnie to w Polsce mało jest póki co osób jeżdżących na e-bikach w porównaniu do zachodu.

Musisz poszukać filmików na YT, jakichś manuali do silników itp. wtedy jest szansa na doszkolenie, ale bez doświadczalnego naprawiania takich sprzętów będzie ciężko się czegoś sensownego nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kadirax napisał:

jak wy się nauczyliście się tego 

Nauczyliśmy się fizyki, mechaniki, technologii, metaloznawstwa,  i wielu innych składowych, które potem przerabialiśmy w praktyce. Wiem, że XXI wiek, ale do pierona fachu nie nauczysz się z YT czy książek. Może kiedyś będzie tak, że wgrają Ci soft i pojmiesz, póki co nie. Dziwi mnie pytanie jakie zadałeś, o filmy, książki po przerobieniu których będziesz mógł wykonywać naprawy rowerów elektrycznych. Nie siedzę w tym, ale podejrzewam, że sterowników, silników itp. itp. jest cała masa i życia pół braknie, by to ogarnąć z książek ( o ile takie są ). Idąc Twoim tokiem myślenia dzisiaj chce być mechanikiem samochodowym ogarniam w rok ksiązki i YT, a za 5 lat będę biotechnologiem jak ogarnę YT z tej dziedziny. Ciśnie mi się coś na usta, ale się powstrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

To "PROBL:EM" polaczków. Nie dość ,że nie umieją czytać ,to jeszcze nie umieją pisać. A jaja są takie, że nie ma tego w androidzie. Jak się zatem przynajmniej NIEKTÓRZY nauczyli matematyki ,fizyki, historii itp?. Książka to PODSTAWA wiedzy. Nazywamy to TEORIĄ. Potem dalszą część nazywamy PRAKTYKĄ. Serwisy i sklepy rowerowe jakie otwierają się codziennie w tym popapranym kraju to ludziki ,którzy handlowali pietruszką i ogórkami na bazarze. Książki i szkolenia są dla tych co dysponują jakimiś PODSTAWAMI!!! wiedzy mechanicznej i mają zdolności manualne. Dla takich ludzi nie ma specjalnych przeszkód w zdobywaniu wiedzy ,ale takiej ,która jest cenna i wiarygodna. Najprostszym przykładem jest telefon bez którego statystyczny Polak nie trafi do kibla we własnym domu. Najpierw czytamy instrukcję - wielostronicową ,a potem uruchamiamy poszczególne funkcje. I tak jest ze wszystkim. Jeżeli już ktoś coś OPRACOWAL , to z tego korzystamy. Dochodzenie do tego samemu z reguły kończy się zniszczeniem sprzętu. i trwa wieki!! Rowery są coraz bardziej skomplikowane. Elektryki robione przez cały świat są zbiorem chaosu i różnorodnych opracowań. Te najtańsze wymagają pewnej wiedzy ,ale nie mają żadnych "pomocy naukowych" typu sprzęt diagnostyczny. A to w niektórych wypadkach jest niezbędne. Pozostaje wymiana części na nowe i klient ,który zrozumie dlaczego to tyle kosztuje. Najdroższym elementem każdego e-bika jest bateria. Jeżeli ten problem zostanie rozwiązany (ceny ogniw są KOSMICZNE) to jest to wszystko do ogarnięcia. W internecie jest MASA wiedzy. Trzeba się tylko nauczyć, która wiedza jest wartościowa i przydatna. To najprostsza droga w połączeniu z praktyką (początkowo na własnym - niestety - nie klienta sprzęcie) do zdobycia  pewności w poruszaniu się w świecie e-bików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...