Skocz do zawartości

[Klocki] BR-MT500? Jakie?


soviec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Nie mogę dopasować klocków hamulcowych. Byłem w serwisie, powiedziałem jaki model, aczkolwiek sprzedali mi zle. 
Zacisk BR-MT500 z tarcza 180mm..

A sprzedali mi takie https://www.rowertour.com/p/63869/shimano-g04s-klocki-hamulcowe-metaliczne-xtr-xt-slx-deore
Nie sprawdziłem tego i trochę kasy poszło. Są za szerokie i wąskie. Wyszlifowałem boki, żeby weszły, niestety nie biorą całej tarczy, zostaje kilka mm nie użytku. Jeździć?

Możecie doradzić mi jakie szukać? Miałem żywice, ale chce metal, bo bardzo szybko poszły. Jest to jakiś model "nowy"? Jaki to odpowiednik..

Pozdrawiam, 

Edytowane przez soviec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo tak to sobie w głowie uporządkowałem (w sumie nie tylko ja) razem z grupą T6000 Deore, i te wspomniane hamulce, i tę grupę pakują do rowerów crossowych, w odróżnieniu od M6000 która jest głównie w góralach. 

Na pewno nie można o niej pisać takich bzdur jak jeden sklep 

Cytat

Hamulce MT500 w specyfikacji Shimano występują jako pozagrupowe, ale właściwie jest to model DEORE BR-M6000, tylko bez napisu Deore i w niższej cenie.

Identyczna jak w Deore, dwupalcowa klamka hamulcowa z mechanizmem Servo Wave, i otwieraną obejmą  kompatybilną z manetkami I-Spec II. Zaciski hamulcowe o nieco innym wyglądzie , ale również dwutłoczkowe z mineralnymi okładzinami. Standardowo zaciski mocowane są w standardzie PM i kompatybilne bez adapterów z tarczami 160mm.

Świetne hamulce do wielu odmian MTB. Idealne dla rowerzystów oczekujących wysokiej jakości i skuteczności jak w wyższych grupach, ale bez radykalnego obniżania masy za wszelką cenę.

Bo z M6000, od których zaczynają się inne klocki i inne tarcze to jedynie klamkę mają wspólną.

Ja mam MT500 w dirtówce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 4.08.2021 o 20:55, MikeSkywalker napisał:

Zamiast szlifować trzeba było oddać. Sprzedali Ci do M6000 a nie MT500, jedno i drugie Deorka, ale jedna górska, druga turystyczna. 

Kup B01s albo jakikolwiek zamiennik, to podstawowe klocki Shimano, do zacisków MT500 i niżej, czyli z serii MT200, MT400. 

Deorka turystyczna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...