Skocz do zawartości

[Klucz nastawny] Knipex a zapieczone śruby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Słyszałem o takim wynalazku, jak szczypce-klucz nastawny Knipex, że niby taki super, i w ogóle. Chodzi mi o coś takiego (zdjęcie).

Moje pytanie jest nastepujące: Czy rzeczywiście jest to taka rewelacja, że mógłby poradzić sobie z zapieczonymi śrubami w rowerze, ale nie tylko, czy to raczej chwyt reklamowy? Pytam, bo niedawno miałem 2 takie przygody właśnie z rowerami: u znajomego i u mojej córki, a wiem, że zapieczone śruby, to nie tylko mechanika rowerowa. Nie wiem, czy warto wydawać kasę na ten wynalazek. Z góry dzieki za konkretne wypowiedzi.

Pozdrawiam.

KNIPEX-8603250-klucz-szczypce-nastawne-2w1-250mm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, babciaganja2016 napisał:

Słyszałem o takim wynalazku, jak szczypce-klucz nastawny Knipex, że niby taki super, i w ogóle.

Niby co w nim od strony technicznej ma być takiego super, że rusza zapieczone śruby?

Tak na chłopski rozum siądź i się zastanów, zanim zaczniesz pytać w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich, 

Dzięki bardzo za odpowiedzi na moje pytanie. Temat do zamknięcia. 

Pozdrawiam. 

10 godzin temu, Q_u napisał:

Niby co w nim od strony technicznej ma być takiego super, że rusza zapieczone śruby?

Tak na chłopski rozum siądź i się zastanów, zanim zaczniesz pytać w necie.

Właśnie dlatego,  że nic nie znalazłem na ten temat na necie, zapytałem na forum. W końcu  kto pyta, nie błądzi. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ten Knipex to kolejny rodzaj klucza nastawnego. A klucze nastawne są dobre, bo są nastawne. Innych zalet nie mają.

Ale to przydatne narzędzia, np. jak trzeba wymienić baterię przy umywalce, wężyk do zmywarki itp połaczenia nie wymagające ogromnej siły ale dosyć dużego klucza (raczej niewiele osób trzyma w domu zestaw kluczy płasko-oczkowych o rozmiarach do 32 - a tak na oko to chyba taki zakres ta żabka Knipexa jest w stanie swoimi szczękami ogarnąć.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2021 o 18:13, babciaganja2016 napisał:

Słyszałem o takim wynalazku, jak szczypce-klucz nastawny Knipex, że niby taki super, i w ogóle

To urządzenie jest super i w ogóle np. do rozbierania  amortyzatorów na części pierwsze, pozwala  odkręcić plastikowe korki nie uszkadzajac ich, spisuje się świetnie wszędzie tam gdzie występują miękkie okrągłe nakrętki z dwoma sfazowanymi bokami które knipex chwyta pewnie bez najmniejszego luzu.

Ktoś może powiedzieć że kluczem nastawnym zrobi to samo, może i zrobi ale knipexem zrobisz to nie zostawiąjac śladów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej chodzi o to, że jeśli chodzi o takie klucze nastawne, to Knipex jest extraklasą. Jakościowo. Niema luzów na zawiasie, jest trwały itp. Tak, czasem używam do różnych rzeczy takich szczypiec i bardzo sobie chwalę. No ale co to musi być za rower i w jakim stanie, żeby musieć go katować takimi narzędziami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...