Skocz do zawartości

[czym czyścić] Benzyna ekstrakcyjna, benzyna lakowa, nafta, ksylen, ropa?


Rekomendowane odpowiedzi

Odtłuszczacz do tarcz hamulcowych. Tylko trzeba szukać takiego który nie śmierdzi ( nie jest to powiązane z ceną). Miałem jeden czy dwa które śmierdziały tragicznie, nie dało się tego używać. Teraz mam taki, którego zapach jest ledwo wyczuwalny.

A jeżeli chcesz coś "wymoczyć", to ten wspomniany Degreaser w butelce jest idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam degreasera - kiedyś finish line, teraz muck-off.  Autoryzowany serwis, gdzie robiłem przegląd używa benzyny ekstrakcyjnej - ma to sens w serwisie, bo dużo robią, więc mogą ogarnąć utylizację. 40 lat temu „rowerarz”, co naprawiał składaki, używał ropy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi nawet o utylizację. Benzyna sama w sobie jest dość kiepska jeżeli chodzi o zmywanie smaru itd. Polecam wrzucić kasetę czy łańcuch do benzyny i do odtłuszczacza, wtedy od razu widać jaka jest różnica.

Jeżeli ktoś chce być bardzo EKO, albo przeszkadza mu zapach itd, to Decathlon ma fajny odtłuszczacz roślinny. Całkiem dosłownie pachnie jak olej spożywczy. Do czyszczenia napędu się nie nadaje, ale żeby po sezonie coś wymoczyć to jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...